REKLAMA

Przy Orlen Arenie pogramy w golfa, szachy, poćwiczymy street workout…

REKLAMA

Ratusz właśnie ogłosił przetarg na zagospodarowanie terenu przy płockiej hali sportowo-widowiskowej. Według planów, ma tam powstać zewnętrzna siłownia, ale i tory do mini golfa, stoliki szachowe czy urządzenia do street workout. Inwestycja ma zakończyć się… tuż przed wyborami.

Plany są atrakcyjne – teren wokół Orlen Areny już tętni życiem, poprzez pobliską Skate Arenę czy plac zabaw z fontanną, a teraz dojdą kolejne miejsca aktywnego spędzania czasu w tej okolicy. Zgodnie z ogłoszonym przetargiem, płocczanie skorzystają teraz dodatkowo z mini golfa, stolików do gry w szachy czy siłowni zewnętrznej. Wszystko ma być ogrodzone i ozdobione roślinnością.

Według projektu, przy hali powstanie 18 torów (stanowisk) do minigolfa, przystosowanych do rozgrywania zawodów według jednego z trzech standardów, akceptowanych przez Word Minigolf Federation. Ten teren zostanie oznaczony nawierzchnią w kolorze brązu, czerwieni i żółci. Natomiast na nawierzchni z kostki w kolorze żółtym i grafitowym, na planie koła o promieniu 6,5 m, zlokalizowane zostanie miejsce do gry w szachy plenerowe, wyposażone w 5 stolików z blatem szlifowanym i impregnowanym specjalnym lakierem.

Teren do street workout będzie odróżniał się kolorem ciemnoróżowym z logiem Miasta Płocka i PKN Orlen oraz bezpieczną nawierzchnią syntetyczną. Siłownia zewnętrzna, złożona z 9 urządzeń, powstanie na barwie Ral 5017, znanym jako niebieski morski.Wokół powstaną także elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci, stojak na rowery czy tablica informacyjna. Nie zabraknie też stojaków na kije golfowe. Cały teren ma być ogrodzony z trzech stron od ulicy 7 czerwca 1991 r., od strony parkingu oraz od strony południowej. Przybędzie również roślinności – posadzone zostaną akacje kuliste i miłorzęb kulisty, a dodatkowo od strony ul. 7 czerwca 1991 r. na całej długości ogrodzenia wiąz turkistanu.

Zgodnie z ogłoszeniem, praca musi zostać wykonana do 15 listopada. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert upływa 26 sierpnia o godzinie 8.30.

Plan zagospodarowania terenu przy Orlen Arenie, źródło: bip.ump.pl
Plan zagospodarowania terenu przy Orlen Arenie, źródło: bip.ump.pl

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Kermit Żaba says:

    Kolejna inwestycja która kończy się w momencie wyborów ;) Szkoda że wybory nie sa co roku a tak 4 lata poszło sie gonić.

    • Boro says:

      To akurat przypadek. Dworzec też i dróżka od dzwonu też i wiadukt też. Właściwie wszystkie te inwestycje kończące się w wybory to przypadek. Poza kredytem na 70 mln który właśnie jest brany i będzie dla ewentualnego nastepcy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU