REKLAMA

Przewozili 13 dzieci, a mogli 8. Policja sprawdzała stan „Gimbusów”

REKLAMA

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci, nikogo nie trzeba przekonywać. Wychodząc do szkoły, często muszą pokonać część drogi w pojazdach, które są specjalnie przystosowane do przewozu uczniów. Dlatego też płocka policja postanowiła sprawdzić stan „Gimbusów”.

W czwartek, 6 kwietnia, płoccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania „Gimbus”, których celem była kontrola stanu bezpieczeństwa dzieci przewożonych do i ze szkół. W ramach działań, w dwóch przypadkach funkcjonariusze ujawnili nieprawidłowości.

– Wczorajsze działania pokazały jednak, że nie zawsze osoby biorące odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci, w sposób dostateczny o to bezpieczeństwo dbają. Policjanci ujawnili wczoraj fakt przewożenia większej niż dopuszczalna ilość dzieci w pojeździe – mówi rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek. – W samochodzie peugeot boxer, w którym może podróżować 8 osób plus kierowca, podróżowało trzynaścioro dzieci. Pojazd, poza miejscami, które miał zamontowane fabrycznie, miał również na skrzyni ładunkowej zamontowanych kilka siedzeń od innych samochodów, na których podróżowały dzieci – dodaje policjant.Policjanci oczywiście zatrzymali kierowcy prawo jazdy, za przewożenie większej liczby osób w pojeździe do tego nieprzystosowanym. W innym przypadku, podczas kontroli Gimbusa funkcjonariusze stwierdzili nieprawidłowości wynikające ze stanu technicznego pojazdu, co było powodem zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Łącznie we wczorajszych działaniach wzięło udział 9 policjantów, którzy skontrolowali 11 autokarów przewożących dzieci.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU