REKLAMA

Przetestuj bezobsługową wypożyczalnię rowerów

REKLAMA

Głosowanie nad projektami do Budżetu Obywatelskiego już jutro, co przekłada się na intensywność działań promocyjnych autorów poszczególnych pomysłów. Jutro na Starym Rynku będzie można przetestować projekt, dotyczący bezobsługowej wypożyczalni rowerów.

PowiązaneTematy

25 października, czyli w dzień rozpoczęcia głosowania na projekty, przed ratuszem zostanie zorganizowany pokaz stacji bezobsługowej wypożyczalni rowerów miejskich. Będzie ją można testować od godz. 11 do 14.

Płocki Rower Miejski (numer projektu 58 i 59) to inicjatywa, która ma na celu uruchomienie w Płocku systemu publicznych rowerów miejskich. O korzyściach z poruszania się rowerem wiele mówić nie trzeba – od zdrowotnych poprzez proekologiczne aż po komunikacyjne.

Według pomysłodawczyni Płockiego Roweru Miejskiego, Agaty Kroczak, przyjmuje się, że aby system rowerów miejskich funkcjonował optymalnie, potrzebne jest nasycenie rowerami na poziomie 1 roweru przypadającego na około 500-1000 mieszkańców. Płock posiada około 126 tysięcy mieszkańców, a więc przy zastosowaniu przelicznika około 700 mieszkańców na 1 rower (podobny przelicznik jest m.in. w Warszawie) potrzeba uruchomienia wypożyczalni rowerów miejskich z około 180 jednośladami. Pani Agata proponuje  rozstawienie średnio po 10 rowerów na każdej stacji dokującej, a więc zainstalowanie 18 stacji rowerów miejskich. System „Płockiego Roweru Miejskiego” składałby się więc z: 18 stacji, 18 terminali, 180 rowerów, 252 stojaków. System powinien funkcjonować przez 9 miesięcy w roku – od 1 marca do 30 listopada.Pani Agata proponuje, żeby wypożyczenie nie kosztowało dużo – pierwszych 20 minut miałoby być gratis, od 21 do 60 minuty koszt wyniósłby 1 zł, od 61 do 120 minuty – 3 zł, od 181 do 240 minuty i za każdą kolejną godzinę po 5 zł.

Jutro wszyscy zainteresowani będą mogli wypożyczyć rowery, zobaczyć na jakich zasadach działa wypożyczalnia czy zaproponować lokalizacje przyszłych stacji. Przypominamy, że na wszystkie projekty można głosować od 25 października do 3 listopada.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU