REKLAMA

Przekazano kolejne mieszkania na start w Płocku [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Młode rodziny z Płocka otrzymały kolejne lokale z programu „Mieszkania na start”. Mieszkania znajdują się w budynku przy ul. Kazimierza Wielkiego, w którym będzie również żłobek.

Na początku marca zaprezentowano nowy miejski budynek przy ul. Kazimierza Wielkiego 52. Obiekt mieści żłobek, który ma być oddany do użytku we wrześniu br. oraz 12 lokali z programu „Mieszkania na start”, które przekazano lokatorom 17 maja.

PowiązaneTematy

Inwestycję realizowało konsorcjum firm Repro i BMB Budownictwo. Obiekt zaprojektowała Pracowania Projektowa Archenika z Poznania.

– To bardzo miłe wydarzenie dla wszystkich tych młodych ludzi, którzy w ramach programu „Mieszkania na start” otrzymają klucze do 12 mieszkań wybudowanych w tym budynku. Co ważne, ja się cieszę, że tutaj takie maleństwa widzę, niektóre tam tuptają, ale niektóre są na rękach. Kończymy w tej chwili prace w żłobku, który znajduje się na parterze, w sierpniu będzie on wyposażany, a od września przyjmie dzieci. Także ci, którzy już mają pociechy, mogą mieć perspektywę żłobka bardzo blisko, a ci, którzy jeszcze nie mają, mogą realnie zacząć o tym myśleć, bo sądzę, że warto – mówił prezydent Andrzej Nowakowski.

Przekazane lokatorom mieszkania mają powierzchnię od 28 do 69 mkw.fot. Wiktor Pleczyński

Koszt inwestycji to 12,39 mln zł, a finansowana była ona z:

 • dotacji z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego – 0,87 mln zł,
 • kredytu inwestycyjnego z BGK – 8,49 mln zł,
 • środków własnych spółki Inwestycje Miejskie – 0,73 mln zł,
 • środków z budżetu Płocka – 2,3 mln zł.
fot. Wiktor Pleczyński

– Bardzo się cieszę, bo od dziecka mieszkam na Skarpie i to osiedle od zawsze było postrzegane, jako osiedle osób starszych. Przez pryzmat pracy najpierw jako radnej osiedlowej, a teraz radnej miasta widzę, jak to moje osiedle Skarpa młodnieje. Mamy nowe Przedszkole nr 3, termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 18, niedawno otworzyliśmy piękny plac zabaw dla dzieci, a dzisiaj mamy przyjemność podziwiania mieszkań dla młodych na start, niedługo będzie też otwarty żłobek. Osiedle Skarpa staje się nie tylko atrakcją krajobrazową – zwracała uwagę radna Małgorzata Ogrodnik.

W sumie w ramach programu „Mieszkania na start” zrealizowano do końca 2020 roku budowę 204 mieszkań, kolejne 124 mają zostać oddane lokatorom do końca 2021 roku.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 2

 1. Ala says:

  Zazdroszczę . Ja na start musiałam wziąć kredyt na 30 lat

  • Też anonim says:

   Przynajmniej masz czysty język, nos i palec :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: