REKLAMA

REKLAMA

Przejechał między szlabanami. Nie zdążył przed pociągiem [FILM]

REKLAMA

Kolejarze zwracają się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach i nielekceważenia przepisów. Od odpowiedzialnego zachowania zależy zdrowie i życie uczestników ruch, czego przykładem jest wypadek, do  którego doszło na Mazowszu.

Znoszenie obostrzeń sprzyja nasileniu ilości podróży, co przekłada się na ruch na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych. Jednym z najczęstszych błędów kierowców jest omijanie slalomem zamkniętych zapór. Takie postępowanie prowadzi do tragedii, opóźnień pociągów, problemów w komunikacji.

Przeczytajrównież

– 99% wypadków na przejazdach wynika z nieodpowiedzialności kierowców. Najczęściej popełnianymi przez kierowców błędami są: omijanie slalomem zamkniętych zapór, ignorowanie znaku stop, wjeżdżanie pod opadające rogatki, zbyt szybka jazda. To zagrożenie życia kierowcy, jego pasażerów oraz pasażerów i obsługi pociągów – zaznaczają kolejarze.

Wśród niebezpiecznych zachowań znajduje się też lekceważenie zasady niewjeżdżania na tory, jeśli nie ma możliwości zjazdu z przejazdu, a także jazda „na pamięć” – przeświadczenie, że „o tej porze nic nie jeździ”. Trzeba pamiętać, że czerwone światło absolutnie zakazuje wjazdu na skrzyżowanie. Zbliżając się do przejazdu, należy ograniczyć prędkość i zachować szczególną ostrożność – upewnić się, że nie zbliża się pociąg.

Reklama. Przewiń aby czytać dalej.

Slalomem pod pociąg w Radziwiłłowie

Jako przykład takiego nieodpowiedzialnego zachowania, Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A podaje zarejestrowane zachowanie kierowcy na przejeździe w Radziwiłłowie w woj. mazowieckim. 11 maja 2021 r. mężczyzna zignorował czerwone światła i zamknięte rogatki.




– Slalomem omijał zapory. Wjechał pod pociąg i został ranny. Pasażerowie nie byli poszkodowani, stracili czas na przesiadki. Zdarzenie spowodowało utrudnienia dla wielu podróżnych na linii Warszawa-Łódź – informuje Karol Jakubowski.

PKP Polskie Linie Kolejowe apelują w ramach kampanii „Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko!” o zachowanie rozwagi przy przekraczaniu torów.

Żółta naklejka

Kolejarze przypominają też o możliwości korzystania z żółtej naklejki, która ratuje życie w niebezpiecznych sytuacjach. Naklejka ma trzy ważne numery:

  • indywidualny numer przejazdu, który precyzyjnie określa położenie,
  • numer alarmowy 112, który należy wybrać, gdy zagrożone jest życie i zdrowie,
  • numer do służb technicznych PLK, na który można zgłaszać sytuacje niezagrażające bezpośrednio życiu.

Więcej informacji o naklejkach informacyjnych można znaleźć na stronie internetowej kampanii „Bezpieczny Przejazd”.

REKLAMA

Inni czytali również

Kolejny

Komentarze 3

  1. Kil says:

    Widać że robił to pierwszy raz. Następnym razem wjedzie z większą prędkością….

  2. Lolo says:

    Kretyn „zaoszczędził” kilka sekund…

  3. Pizdowaty says:

    Za długo się czaił…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU