REKLAMA
REKLAMA

Przegrana PO (w) Czarno na Białym

REKLAMA

Z czego wynika przegrana Platformy Obywatelskiej w Płocku? Co obiecał PiS, czego chcą płocczanie i jaki związek z tym ma PKN Orlen? Właśnie te tematy zostały poruszone w programie „Czarno na Białym” w TVN24, który wyemitowano 3 listopada.

Płock w programie Dariusza Kubika nazwany jest „zatopioną wyspą”. Dlaczego? Bo to właśnie w Płocku PO wygrywała od ośmiu lat, jeszcze rok temu wygrała w wyborach samorządowych, uzyskując swojego prezydenta. Tymczasem w wyborach parlamentarnych poległa. Z czego to wynika?

PowiązaneTematy

– Gdy o (…) przyczynach rozmawiamy z mieszkańcami – najczęściej słyszymy o aferze taśmowej, która ma też swój wątek płocki i dotyczy on jednego z największych w mieście pracodawców – pisze autor materiału. – Zapewne nie tylko ten wątek, ale w ogóle to, co działo się w tej firmie i wokół niej – w Płocku mogło mieć akurat znaczący wpływ na decyzję wyborców – dodaje Dariusz Kubik.

Dlaczego ta „pomarańczowa wyspa” stała się wyspą PiS? – Jakby Platforma dobrze rządziła, to głosowalibyśmy na Platformę – mówi jedna z mieszkanek Płocka. Autor programu tłumaczy, że jedną z kwestii są taśmy, które w pewnym stopniu dotyczą naaszego miasta. – To kwestia pychy – twierdzi w materiale prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Trzeba mieć pokorę wobec wyborców i tego zabrakło – dodaje.

Drugim powodem wymienianym przez Dariusza Kubika jest sposób zarządzania PKN Orlen i kierowanie koncernem z Warszawy. – Orlen psuje nam powietrze, a samochody rejestrowane są w Warszawie, a nie w Płocku – mówi jeden z płocczan. – Sporo osób mówi, że raczej Platforma nie ma tu szans – dodaje.W programie radna PiS Wioletta Kulpa potwierdza, że celem partii będzie przeniesienie zarządu z powrotem do Płocka. Ale to nie wszystko, radna zwraca też uwagę na likwidację Dnia Chemika, ważnym argumentem może być też podział województwa z planowaną stolicą w Płocku. Płocczanie zwracają uwagę także na odsuniętą trasę S10.

– Tak, przegraliśmy i trzeba wyciągnąć wnioski – podsumowuje prezydent Nowakowski.

Pełen materiał TVN24 znajdziecie TUTAJ.