ADVERTISEMENT

Przedszkole przy Lachmana już otwarte

ADVERTISEMENT

Dziś odbyło się uroczyste otwarcie nowego przedszkola na osiedlu Międzytorze. Po zakończeniu ferii dzieci z dwóch placówek, przy ulicy Piaska i Dobrowolskiego, przeniosły się wraz z nauczycielami do nowoczesnego budynku przy ulicy Lachmana.

Nowe przedszkole, do którego uczęszczać będą dzieci z dwóch innych miejskich przedszkoli, zyskało nazwę Miejskie Przedszkole nr 5 w Płocku. Na uroczystość otwarcia przybyli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych.

PowiązaneTematy

– Jest to dla nas bardzo ważny dzień, ponieważ odbieramy nowoczesny obiekt, w którym dzieci będą mogły prawidłowo się rozwijać – mówiła Elżbieta Brześcińska, dyrektor przedszkola. – To, co jeszcze wczoraj było marzeniem, dziś stało się rzeczywistością – dodawała wzruszona pani dyrektor.

Uroczystego przecięcia szarfy dokonał prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski oraz wiceprezes Zarządu spółki Inwestycje Miejskie, Kamil Rybacki. Nowe przedszkole pomieści 250 dzieci w 10 oddziałach.

– Placówka wygląda imponująco, cieszę się, że miasto tak dba o oświatę – mówiła Elżbieta Gapińska, posłanka na Sejm RP.

Podczas uroczystości, dokonano również poświęcenia nowego obiektu oraz krzyży, które znajdą się w salach dydaktycznych.

– Miejmy nadzieję, że to przedszkole będzie miejscem, w którym przekazywana będzie prawdziwa mądrość, która dotrze do serc i umysłów małych dzieci – mówił podczas poświęcenia ks. kanonik Stanisław Górski, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej.

W ostatnich pracach urządzania przedszkola uczestniczyli wszyscy pracownicy oraz rodzice, którzy nie mogli się już doczekać, kiedy ich dzieci będą mogły wreszcie cieszyć się nowym miejscem.

– To dzięki determinacji pracowników przedszkola, udało się tak szybko i sprawnie przeprowadzić dzieci do nowej placówki – podkreślił Andrzej Nowakowski.

Po oficjalnych wystąpieniach, zaproszeni goście obejrzeli występ artystyczny przygotowany przez najmłodszych. Na zakończenie dyrektor przedszkola oprowadziła przybyłych gości po budynku, pokazując bogato wyposażone sale dydaktyczne.