REKLAMA

Przedszkole przy Gałczyńskiego prawie gotowe. Jak się zmieniło?

REKLAMA

– Tuż po feriach do Miejskiego Przedszkola nr 3 wprowadzą się dzieci – mówił podczas środowego briefingu prasowego prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. Inwestycja, kosztująca ponad 6,5 mln zł, jest już niemal gotowa.

Jak przekonywał 27 grudnia, podczas spotkania z dziennikarzami, włodarz miasta, realizacja prac odbyła się zgodnie z harmonogramem. Budynek jest już w zasadzie kompletny. Rozpoczęła się procedura odbiorowa. – Tu dalej będzie funkcjonowało przedszkole – mówił prezydent. – Dla nas to ważne, by zapewnić jak najlepszą bazę dla przedszkolaków w Płocku – dodał.

Odnowione Miejskie Przedszkole nr 3 to dwupiętrowa, duża placówka, w której może pomieścić się aż dziewięć oddziałów, z czego siedem to oddziały integracyjne. – Zaprojektowano je na potrzeby 180 dzieci – wyjaśniał Andrzej Nowakowski. – Mieści się tu dziewięć dużych sal, każda z odrębnym zapleczem sanitarnym – precyzował.

Przy Gałczyńskiego powstała zatem jedna z największych placówek dla przedszkolaków w mieście, dlatego obok sal i nowoczesnych pomocy dydaktycznych w MP nr 3 znalazło się miejsce na gabinety lekarskie – logopedy, psychologa czy rehabilitanta.– Już po feriach zacznie działać tu kuchnia, są dwie klatki schodowe, trzy windy – dwie obsługujące jadalnię i kuchnię, a jedna dzieci – a naokoło budynku cztery place zabaw, każdy dla dzieci w innym wieku – wymieniał prezydent.

Przedszkole zmieniło się zatem nie do poznania. – Można powiedzieć, że pozostały tu tylko stropy – wyjaśniał wiceprezydent Jacek Terebus. – Po analizie okazało się, że są one w dobrej kondycji – tłumaczył zebranym.

Tuż po feriach ma odbyć się huczne otwarcie przedszkola – tym razem z dziećmi i całą kadrą.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU