REKLAMA
REKLAMA

Przedszkole nr 3 jednak do remontu!

REKLAMA

W środę, zgodnie z zapowiedzią, prezydent Płocka spotkał się z rodzicami przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 3. Przekazał im informację, która zakończyła trwający od kilku tygodni konflikt.

– Chciałbym Państwu zakomunikować, że siedziba przedszkola zostaje w tym samym miejscu, w którym jest – poinformował rodziców dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 przy ul. Gałczyńskiego prezydent Andrzej Nowakowski podczas spotkania, które odbyło się 28 września w ratuszu.

PowiązaneTematy

To była najważniejsza informacja dla rodziców, którzy walczyli o pozostawienie przedszkolaków w budynku, będącego co prawda do remontu, ale jednocześnie przyjmującego w swoje progi m.in. dzieci z niepełnosprawnościami.

Jakie są więc dalsze plany? Jak tylko urząd miasta podpisze porozumienie z wybranym wcześniej wykonawcą, rozpocznie się remont placówki. – Zrobimy wszystko, aby dzieci wróciły do odnowionej siedziby od 1 września. Mamy jednak dwa miesiące opóźnienia, za co biję się w piersi, więc termin może się nieco przesunąć – mówił prezydent Nowakowski.Jednocześnie zapewnił rodziców, że zostanie zrobione wszystko, aby zwiększyć komfort pobytu maluchów w tymczasowych siedzibach, które znajdują się w szkołach.

Rodzice przyjęli decyzję prezydenta z entuzjazmem.

mag