REKLAMA

Przedstawiciele Kościołów: „Jesteśmy głęboko zaniepokojeni”

REKLAMA

Przedstawiciele Kościołów funkcjonujących w Płocku przesłali oświadczenie, w którym wyrażają zaniepokojenie sytuacją, jaka ma miejsce w Polsce. „Nie wolno w imię jakichkolwiek idei niszczyć czyjegoś mienia” – podkreślają.

– Jesteśmy głęboko zaniepokojeni tym, co wydarzyło się w ostatnich dniach wokół nas, a mianowicie niszczeniem elewacji kościołów, często zabytkowych, oraz zakłócaniem nabożeństw w różnych świątyniach – napisali w oświadczeniu przedstawiciele Kościołów w Płocku: Parafii Ewangelickiej, Parafii Prawosławnej, Kościoła Starokatolickiego Mariawitów oraz Diecezji Płockiej.

PowiązaneTematy

– Tak, należy szanować prawo ludzi do wyrażania własnych poglądów. Nie zamierzamy w żaden sposób tego ograniczać. Nie można też zrzucać winy za czyny pojedynczych ekstremistów na wszystkich uczestników. Jednakże należy jasno podkreślić – że zdecydowanie nie wolno w imię jakichkolwiek idei niszczyć czyjegoś mienia – w tym także miejsc kultu jakiegokolwiek wyznania czy religii. Również zakłócanie nabożeństw – modlitw wewnątrz kościelnych budynków jest niedopuszczalnym aktem – piszą przedstawiciele płockich Kościołów.Jednocześnie zapewniają, że łączą się w trosce o najstarszy w naszym mieście kościół – Katedrę Płocką, który stał się też obiektem ataku. Wyrażają także wdzięczność Księdzu Proboszczowi Katedry, który pokazał, że nawet w tak trudnej sytuacji można szukać wyjścia w duchu miłości bliźniego, a nie nienawiści.

Pod oświadczeniem podpisali się Ks. Szymon Czembor, Proboszcz Parafii Ewangelickiej w Płocku, Ks. mitrat Eliasz Tarasiewicz, Proboszcz Parafii Prawosławnej w Płocku, Biskup Marek M. Karol Babi, Biskup Naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów oraz Biskup Piotr Libera, Biskup Płocki.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

 1. Katoliczka says:

  To tylko kamień …. martwa kobieta, która zmarła w wyniku powikłań przy narodzin kalekiego płodu lub w wyniku innych powikłań nie będzie mogła dać świadectwa swojej traumy. Nagle wszyscy zauważyli pomalowaną ścianę katedry, a nie słyszą i nie widzą dramatów ludzi …. no cóż znów kamień ważniejszy od człowieka.
  Ksiądz z troską pokiwa głowa nad „krzyżem” niesionym przez kobiety…. to córko twój krzyż , nieś go po chrześcijańsku i z pokorą i wróci do ciepłej plebani do usługujących mu zakonnic i gospodyń ( który ksiądz umie obsługiwać pralkę lub utrzymać rodzinę !!! )
  brzydko pisać po ścianach …. ale to tylko kamień

 2. +++ says:

  Nie jestem za dewastowaniem, choć tylko na pomalowanie Katedry zareagowano. Pomazane mury i domy nikogo nie obchodzą. Mur cmentarza ile czasu strasz kibolskim napisem?
  I co? Nic!
  Ale kościoły zbyt mocno pchają się w politykę i to są skutki ich działań.
  Kto sieje wiatr, zbiera burzę.
  Może się zastanówcie panowie w kieckach…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU