REKLAMA

Prokuratura przesłucha lekarzy w sprawie śmierci noworodka?

REKLAMA

Noworodek, który zmarł w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku w lutym br., prawdopodobnie zachłysnął się wodami płodowymi. Prokuratura chce przesłuchać w tej sprawie lekarzy.

PowiązaneTematy

Tragiczne wydarzenia miały miejsce w lutym br. Dwudziestopięcioletnia, zdrowa płocczanka rodziła swoje pierwsze dziecko w szpitalu wojewódzkim. Ciąża przebiegała bez komplikacji, a badania płodu wykonane tuż przed porodem nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Sam poród nie okazał się jednak bezproblemowy. Po kilkunastu godzinach bezskutecznego oczekiwania na urodzenie dziecka, lekarze podjęli decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Po kilku godzinach dziecko jednak zmarło.

Zawiadomienie do prokuratury złożyła rodzina zmarłego chłopca. Bliscy twierdzą, że lekarze zbyt długo zwlekali z podjęciem decyzji o cesarskim cięciu. Prokurator wszczął śledztwo, ale sekcja zwłok  nie wyjaśniła przyczyn śmierci dziecka. Dopiero na podstawie zaawansowanych badań histopatologicznych biegły mógł stwierdzić, co mogło być przyczyną zgonu.

–  Na podstawie opinii biegłego histopatologa, możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa orzec, że dziecko zachłysnęło się wodami płodowymi – powiedziała Iwona Śmigielska-Kowalska, rzecznik prokuratury okręgowej.Kolejne działania prokuratury będą polegały na wyjaśnieniu, czy decyzja lekarzy mogła mieć wpływ na późniejsze wydarzenia i w efekcie na zgon dziecka.

– Jeśli sąd przychyli się do wniosku prokuratury o zwolnienie lekarzy z tajemnicy, będziemy chcieli ich przesłuchać – dodaje rzecznik.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU