REKLAMA

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie przesyłek do adwokatów

REKLAMA

Prokuratura Rejonowa w Płocku wszczęła śledztwo w sprawie niedostarczenia przesyłek pocztowych m.in. do płockich adwokatów. O sprawie pisaliśmy pod koniec stycznia.

PowiązaneTematy

Chodzi o zarzuty przeciwko Polskiej Grupie Pocztowej, o której nierzetelności pisali płoccy adwokaci w styczniowej uchwale, skierowanej do Ministra Sprawiedliwości. Okręgowa Rada Adwokacka w Płocku pisała wówczas m.in.: „Stosowana przez ten podmiot procedura przekazywania – bądź częściej niedoręczania – przesyłek sądowych, nie odpowiada powadze i autorytetowi wymiaru sprawiedliwości, powoduje zakłócenie pracy nie tylko sądów, ale również prokuratur, adwokatów i stron w postępowaniach sądowych”.

Płocka prokuratura wszczęła śledztwo, po zdarzeniu, które miało miejsce 23 stycznia br. Wówczas do Komendy Miejskiej Policji w Płocku zgłosiła się mieszkanka jednego z bloków, która przekazała torbę płócienną, zawierającą 15 listów poleconych. Oświadczyła ona, że torbę z zawartością znalazła na klatce schodowej budynku, w którym mieszka. Okazało się, że przesyłki były adresowane zarówno do instytucji, jak i osób prywatnych i nie zostały doręczone adresatom. Wśród nich znalazła się m.in. korespondencja z sądów do osób fizycznych, w tym adwokatów.– Aktualnie podejmowane czynności procesowe dotyczą ustalenia osoby odpowiedzialnej za doręczenie powyższej korespondencji oraz ustalenia okoliczności porzucenia lub zagubienia torby z listami – mówi Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka płockiej prokuratury okręgowej. Śledztwo dotyczy udaremnienia kilkunastu osobom uprawnionym zapoznania się z istotną dla nich informacją poprzez niedoręczenie im 15 przesyłek poleconych, tj. czyn z art. 268 § 1 k.k.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU