Projekt ronda będzie. A rondo? Niekoniecznie…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

– Proszę o informację, na jakim etapie są przygotowania do budowy ronda na głównym skrzyżowaniu w Borowiczkach (Harcerska – Korczaka – Pocztowa)? Czy jest już wykonany projekt budowlany wraz z pozwoleniem na budowę? – pytał w interpelacji radny Artur Jaroszewski. Projekt owszem, będzie. Ale ważniejsze jest pytanie: czy będzie budowa?

Powstanie ronda na skrzyżowaniu ulic Harcerskiej z Korczaka i Pocztową jest jak najbardziej uzasadnione. To trudne miejsce dla kierowców i niebezpieczne. Mieszkańcy Borowiczek od dawna zwracali uwagę na konieczność przebudowy tego miejsca. Szczególnie niebezpieczny jest dosyć długi i ostry zakręt w ulicy Harcerskiej, powodujący znaczne ograniczenie widoczności. Pisali też na ten temat radni: Piotr Kubera w listopadzie 2011 roku (MZD był na etapie analiz, dotyczących możliwości i potrzeb wprowadzenia zmian), Wojciech Hetkowski w październiku 2012 roku (przewidziany termin do realizacji w 2013 roku) czy Artur Jaroszewski w maju br. Co ciekawe, wówczas zastępca prezydenta Cezary Lewandowski odpowiedział, że projekt powinien być gotowy w III kwartale 2013 roku, a sama inwestycja jest zaplanowana na 2014 rok.

Jednak od czerwca plany się zmieniły. W odpowiedzi na październikową interpelację radnego Jaroszewskiego, zastępca prezydenta przyznał, że projekt owszem, będzie skończony w tym roku. Ale już sama inwestycja nagle znalazła się w planach na 2015 rok, a i to pod warunkiem, że znajdą się na to pieniądze w budżecie…

Odpowiedź na interpelację radnego Artura Jaroszewskiego

W odpowiedzi na interpelację (…) dotyczącą budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Harcerska-Korczaka-Pocztowa, uprzejmie informuję, iż trwają prace projektowe nad kompleksową przebudową skrzyżowania przedmiotowych ulic w zakresie budowy ronda wraz z kanalizacją deszczową, oświetleniem, nawierzchnią jezdni i chodników. W roku bieżącym projekt zostanie ukończony i przekazany do Miejskiego Zarządu Dróg w Płocku wraz ze zgłoszeniem.
Realizacja budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Harcerska-Korczaka-Pocztowa na podstawie wykonanego projektu planowana jest w roku 2015 i uzależniona będzie od posiadanych środków finansowych.

Zastępca Prezydenta Miasta Płocka Cezary Lewandowski

Analizując wszystkie odpowiedzi w tej sprawie łatwo można zauważyć, że najwidoczniej bezpieczeństwo mieszkańców w tym rejonie nie jest ważną sprawą. Każda odpowiedź zawiera bowiem datę budżetu, planowanego na kolejny rok – fakt, że z zastrzeżeniem zabezpieczenia środków finansowych. “Dzięki” radnemu Jaroszewskiemu, który zadał pytanie nt. tego skrzyżowania drugi raz w tym roku, inwestycja została przesunięta już o kolejne dwa lata. Oby żaden z radnych w tym roku już nie składał interpelacji w tej sprawie…

“Dzięki” radnemu Jaroszewskiemu, który zadał pytanie nt. tego skrzyżowania drugi raz w tym roku, inwestycja została przesunięta już o kolejne dwa lata.
Oby żaden z radnych w tym roku już nie składał interpelacji w tej sprawie…


Podziel się:

Brak komentarzy

  1. “„Dzięki” radnemu Jaroszewskiemu, który zadał pytanie nt. tego skrzyżowania drugi raz w tym roku, inwestycja została przesunięta już o kolejne dwa lata. Oby żaden z radnych w tym roku już nie składał interpelacji w tej sprawie…”

    Mam nadzieję, że te zdania to jakiś kiepski żart autorki o ubogim wyczuciu smaku i humoru.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji