REKLAMA

Projekt płockich uczennic. Chcą motywować ludzi, by spełniali swoje marzenia

REKLAMA

Trójka uczennic Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły postanowiła tchnąć motywację do działania w serca ludzi i rozpoczęła projekt „The Power of words”. Licealistki udowadniają, że warto pracować na sukces.

Projekt „The Power of words” to inicjatywa uczennic Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły: Sary Bisping-Janiak, Oliwii Kowalczyk i Wiktorii Ciechanowskiej. Celem projektu jest motywowanie ludzi do spełniania marzeń i dążenia do realizacji planów.

– Podczas pandemii zauważyłyśmy wśród naszych rówieśników, ale też u dorosłych, narastający problem z motywacją i dążeniem do swoich celów. Te cele są coraz bardziej zatracane. Dlatego postanowiłyśmy, że stworzymy projekt społeczny i pomożemy w pewnym stopniu rozwiązać ten problem. Będziemy motywować innych ludzi do tego, żeby zawsze dążyli do spełnienia swoich marzeń i robienia tego, co kochają – wyjaśniają uczennice.

W ramach codziennej pracy przy projekcie, uczennice publikują cytat motywujący i przybliżają sposoby na realizację swoich celów. Licealistki prowadzą własną gazetkę internetową, a także profile na Facebook-u i Instagramie.

Każdy artysta był kiedyś amatorem – Ralph Waldo Emerson

„The Power of words” to również rozmowy z inspirującymi ludźmi, które można znaleźć na kanale YouTube projektu.– Pierwszy wywiad, który przeprowadziłyśmy, był z Piotrem Magierskim, tegorocznym maturzystą w Małachowiance, który dostał się do Berklee College of Music w Bostonie. Następnym rozmówcą był ksiądz Adam Węgrzyn, który prowadzi program telewizyjny „Ziarno”. Przeprowadziłyśmy też wywiad z Gosią Sacałą, popularną trenerką wokalną oraz panią Magdaleną Tomaszewską, aktorką Teatru Dramatycznego w Płocku, ponieważ uważamy, że może być niesamowitym autorytetem dla przyszłych aktorów – opowiadają licealistki.

fot. facebook.com The Power Of Words

Prowadzące projekt uczennice znajdują czas na dostarczanie codziennej dawki motywacji innym, pomimo, że same podjęły się wymagającej i ciekawej edukacji w klasie z programem Matury Międzynarodowej, a Sara Bisping-Janiak dodatkowo uczęszcza do Szkoły Muzycznej II Stopnia. „The Power of words” jednak dostarcza motywację nie tylko odbiorcom projektu, ale też autorkom projektu.

Dzięki determinacji w dążeniu do celu i kreatywnemu działaniu, licealistki zdołały zyskać wsparcie Komunikacji Miejskiej w Płocku, firmy AMS z Warszawy, firmy City z Krakowa czy Krajowej Spółki Cukrowej. W ten sposób teksty motywujące opracowane przez uczennice znalazły się nie tylko w internecie, ale też przestrzeni publicznej Płocka i Warszawy, a niebawem będzie można je zobaczyć również w Krakowie.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś – Mark Twain.

Sara, Oliwia i Wiktoria zwracają uwagę, że nie wolno się bać, że coś nie wyjdzie i ograniczać się w swoich planach, gdyż z porażek również można wyciągać doświadczenie, które pomoże w przyszłości. Uczennice podkreślają, aby nie zniechęcać się problemami i działać.

fot. instagram.com The Power Of Words

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. xyz says:

  Super 🙂£ysy nic nie robi z tym miastem to dobrze, że chociaż młode dziewczyny motywują żeby się nie zniechęcać. I to prawda można żałować i to bardzo, że czegoś się nie zrobiło. Ja majac 30lat żałuję, że 10lat temu nie wyjechałam za granicę. Zamiast tego straciłam czas na mature i nerwy na licencjat a w tej chwili może nawet swój dom bym miała. I szkoda, że zaniedbałam język. Wszystko jest jednak do nadrobienia.

 2. Anonim says:

  Jestem emerytem.Sam znalazłem sobie zajęcie na emeryturze.
  Staram się pomagać (bezpłatnie) w nauce uczniom i studentom.Lubię to uczyć
  Wróciłem do pierwotnej aktywności.
  Wracając do meritum: Bardzo fajna inicjatywa.Zawsze wierzyłem w młodzież.Cieszę się.
  BRAWO!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU