Program Rodzina 500+: od jutra można składać wnioski!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Od jutra w całym kraju rusza nabór wniosków do programu Rodzina 500+. Przez cały kwiecień na terenie Płocka będzie można skorzystać z kilku punktów, przyjmujących dokumenty.

Głównym punktem przyjmowania wszystkich rodzajów wniosków będzie Dział Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku przy Placu Dąbrowskiego 1. Dodatkowo, przez pierwszy miesiąc składania wniosków czynne będą 4 dodatkowe punkty, w których będzie można złożyć wnioski wyłącznie na drugie i kolejne dziecko, niezależnie od dochodu:

  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku, ul. Wolskiego 4,
  • Urząd Miasta Płocka, Biuro Obsługi Klienta – ul. Zduńska, Plac Stary Rynek 1, al. Piłsudskiego 6,
  • Ośrodek Rodzinnej Pieczy Zastępczej, ul. Kleeberga 3,
  • Miejski Urząd Pracy, ul. 3 Maja 16.

Jeśli jeszcze nie pobraliście wniosków, możecie to zrobić w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Płocka, Ośrodku Rodzinnej Pieczy Zastępczej oraz we wszystkich żłobkach, przedszkolach i szkołach podstawowych na terenie miasta Płocka.

Składanie wniosków drogą elektroniczną umożliwił również Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz część banków. Wniosek możecie pobrać ze strony 500-plus.pl.

Przypomnijmy, że o wypłatę świadczenia wychowawczego w wysokości 500 zł miesięcznie można starać się na drugie i kolejne dziecko. Jeśli dochód w rodzinie nie przekracza 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł netto w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym), możemy złożyć wniosek również na pierwsze dziecko. Otrzymamy na nie świadczenie do ukończenia przez dziecko 18 lat. Później, jeśli nasz dochód na osobę nadal nie będzie wyższy niż 800 zł, prawo do świadczenia będzie miało tylko drugie dziecko. Jeśli natomiast dochód będzie wyższy, stracimy całkowicie prawo do 500 zł.

Szczegółowe informacje na temat tego programu znajdziecie na stronie 500-plus.pl.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji