REKLAMA

Profilaktyka i diagnostyka onkologiczna w Płocku? Wioletta Kulpa: Mam zapewnienie od Orlenu

REKLAMA

W poniedziałek kandydatka na prezydenta Płocka Wioletta Kulpa zaprosiła dziennikarzy na konferencję prasową. Zapowiedziała utworzenie dwóch centrów, które zmienią Płock w zakresie służby zdrowia.

Kandydatka na prezydenta Płocka z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zorganizowała krótką konferencję prasową przed Szpitalem Św. Trójcy. Miejsce było symboliczne, ponieważ właśnie o projektach związanych ze zdrowiem była mowa.

– Jednym z projektów, które chcemy zaproponować w tej kampanii, jest stworzenie Miejskiego Centrum Stomatologicznego, które zapewni szybszy dostęp do stomatologów szczególnie dzieciom i młodzieży – mówiła Wioletta Kulpa.

Jak dodała, lokalizacją nie jest jeszcze ustalona. – W naszym odczuciu powinno to polegać na tym, że dzieci tak jak są dowożone na lekcje pływania, były dowożone na wizytę do stomatologa. Chodzi o to, aby uczyć dzieci profilaktyki, ale i nadzorować ich stan zdrowia pod tym kątem – tłumaczyła.

PowiązaneTematy

Wyjaśniała także, iż jest to najprostszy i najszybszy sposób, aby zadbać o uzębienie najmłodszych płocczan, ale w kolejnym będzie starać się, aby gabinety stomatologiczne wróciły przynajmniej do większych placówek.

– Ważne jest także, aby w Płocku powstało pogotowie stomatologiczne, ponieważ obecnie nie ma żadnej placówki, działającej w godzinach nocnych, a osoby niepełnosprawne, które zabiegi muszą mieć wykonywane pod narkozą, czekają na ten zabieg długo – mówiła Wioletta Kulpa.

Drugim projektem kandydatki na prezydenta Płocka jest utworzenie Miejskiego Centrum Diagnostyki i Profilaktyki Onkologicznej.

– Otrzymałam zapewnienie, że będzie to realizowane przy współpracy z PKN ORLEN. Będziemy działać wspólnie, po to, aby takie centrum powstało jak najszybciej w Płocku, żeby jak najszybciej pomóc osobom, które mają zdiagnozowaną chorobę nowotworową albo są wskazania do tego, np. uwarunkowane genetycznie. Postawimy przede wszystkim na profilaktykę i diagnostykę – zapewniała Wioletta Kulpa.

Centrum Diagnostyki i Profilaktyki Onkologicznej ma działać w ramach PZOZ sp. z o.o., a finansowane być przez miasto i PKN ORLEN.

– Myślę, że te dwa elementy wzmocnią służbę zdrowia, szczególnie jeśli dodamy do tego brak likwidacji kolejnych przychodni – wyjaśniała szefowa płockiego PiS. – Chciałabym też Państwa uczulić i prosić o sprawdzenie sprawy Podolanki, która była zamknięta przez dłuższy czas ze względu na to, że była tam bakteria. Z moich informacji wynika, że prezes MOSiR-u nie otrzymał odpowiedniego dokumentu, na podstawie którego mógł otworzyć tę pływalnię już w piątek, 21 września, ponieważ taki dokument ma być dopiero około 28 września – zakończyła konferencję Wioletta Kulpa.