REKLAMA

Profilaktyka będzie prostsza [FILM]

REKLAMA

Na czym polega program prozdrowotny dla płocczan? Kto organizował rajd rowerowy? I jakie atrakcje przygotowano na Verva Street Racing? O tym w najnowszym materiale filmowym.

Program profilaktyczny dla płocczan
PKN ORLEN wdroży program, który ułatwi mieszkańcom Płocka i powiatu płockiego monitorowanie stanu zdrowia, profilaktykę i leczenie chorób. W realizację prozdrowotnego projektu zaangażują się warszawskie Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc, które podpisały z PKN ORLEN list intencyjny. Program uzyskał honorowy patronat Ministra Zdrowia.
Program będzie realizowany w ramach czterech podstawowych obszarów:
1) raportowanie o stanie zdrowia mieszkańców powiatu płockiego oraz badanie przyczyn zachorowań na nowotwory i identyfikacja głównych czynników ryzyka w populacji Płocka i powiatu płockiego;
2) działania z zakresu prewencji i edukacja w określonych grupach docelowych m.in. wśród dzieci, młodzieży i osób palących;
3) stworzenie szybkiej ścieżki diagnostycznej i leczenia dla wykrytych przypadków nowotworów, poprzez stworzenie odpowiednich procedur i współpracę lekarzy ze specjalistycznymi ośrodkami;
4) stałe monitorowanie uzyskiwanych wyników badania obserwacyjnego i bieżące modyfikowanie działań w zakresie edukacji i profilaktyki pod kątem uzyskiwanych danych.
Głównym celem działań edukacyjno-społecznych będzie poprawa stanu wiedzy mieszkańców Płocka i powiatu płockiego w zakresie przyczyn i objawów chorób w obrębie układu oddechowego.

Kongres Kontrolerów Grupy Kapitałowej ORLEN
W Domu Technika odbył się Kongres Kontrolera Grupy Kapitałowej ORLEN. Pracownicy tego obszaru spotkali się, by porozmawiać o nowych pomysłach i rozwiązaniach, które można wykorzystać w codziennej pracy. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 24 spółek Grupy ORLEN.

Anwilówka 2019
To hasło świetnie kojarzą pracownicy włocławskiej spółki z Grupy ORLEN, a szczególnie ci pracownicy Anwilu, którzy lubią spędzać czas wraz z rodzinami na wycieczkach rowerowych. W wydarzeniu wzięło udział ponad 70 uczestników, którzy pokonali 36 kilometrów.

Konkurs dla operatorów wózków widłowych
Na terenie Anwilu odbyła się druga edycja konkursu dla operatorów wózków widłowych ze spółki ORLEN Serwis. Osiemnastu pracowników rywalizowało o tytuł Mistrza Operowania Wózkiem Widłowym 2019. Zadanie polegało na przejechaniu toru z przeszkodami w jak najszybszym czasie, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.Wyzwanie dla chemika
Spolana, czeska spółka z Grupy Kapitałowej Unipetrolu, była gospodarzem konkursu „Wyzwanie dla chemika”. Konkurs skierowany był do uczniów okolicznych szkół, a jego tematyka nierozerwalnie związana z działalnością czeskiej spółki.

Wkrótce Verva Street Racing
Już 24 i 25 sierpnia wielkie święto dla fanów motoryzacji w najróżniejszych odsłonach. Tym razem Verva Street Racing odbędzie się w Gdyni. Wśród wielu atrakcji, również specjalna, dla posiadaczy wyjątkowych aut. Zgłoszenia można przesyłać do 2 sierpnia br.

60 lat ORLENU – powstaje wyjątkowa książka
Z okazji jubileuszu 60-lecia Zakładu Produkcyjnego w Płocku ORLEN pracuje nad jedyną i niepowtarzalną książkę wypełnioną wspomnieniami i opowiadaniami ludzi, którzy tworzyli i tworzą firmę.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU