REKLAMA

Próbował wyjechać z parkingu, uderzył w inne auto, zaczął uciekać. Był pijany

REKLAMA

Kolejny pijany kierowca został zatrzymany w Płocku w minioną niedzielę. Tego samego dnia policjanci zatrzymali 19-latka, który przekroczył prędkość i miał cofnięte uprawnienia.

Do zatrzymania kolejnego nietrzeźwego kierowcy doszło w niedzielny poranek, 22 stycznia około godz. 7 w Płocku, na ul. Nowickiego.

PowiązaneTematy

– Kierowca forda focus, 63-letni płocczanin, wyjeżdżając z parkingu uderzył w zaparkowanego citroena, następnie kontynuując jazdę, wyjechał ze strefy zamieszkania i zawiesił swój pojazd na krawężniku, przy przejściu dla pieszych. Mężczyzna chciał jak najprędzej odjechać, ale udaremnił mu to świadek, który odebrał kierowcy kluczyki od samochodu, a następnie zaalarmował Policję. Kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie – informuje asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Tej samej doby, około godziny 21.30 w Płocku, na ul. Szpitalnej funkcjonariusze z płockiej drogówki zatrzymali kierującego toyotą, 19-letniego płocczanina, który przekroczył dozwoloną prędkość o 32 km/h.

– W wyniku kontroli okazało się, że nie powinien był wsiadać za kierownicę, ponieważ ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami – wyjaśnia asp. Krystyna Kowalska.Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat więzienia. Jednak wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu, narażamy również na utratę życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Kierowco pamiętaj, ALKOHOL:

  • wydłuża czas reakcji,
  • wpływa negatywnie na koordynację ruchów,
  • powoduje pogorszenie wzroku i ogranicza pole widzenia,
  • wywołuje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • obniża koncentrację,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości.

Jeżeli widzisz, że osoba chce kierować lub kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezwłocznie zadzwoń na numer alarmowy 112 ! Ten telefon może uratować czyjeś życie!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU