REKLAMA

Prezydent wręczył tytuł Płocczanina Roku 2012 [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W amfiteatrze podczas oficjalnego otwarcia XXI Dni Historii Płocka prezydent Andrzej Nowakowski wręczył tytuł Płocczanina Roku 2012. Od wielu lat ta nagroda jest jedną z najbardziej prestiżowych w naszym mieście. 

Tegoroczny plebiscyt był wyjątkowy, m.in. z tego powodu, że do tytułu płocczanina roku nominowanych było sześciu, zamiast pięciu kandydatów.

PowiązaneTematy

Szansę na tytuł mieli płoccy szczypiorniści, reprezentujący Polskę na mistrzostwach Europy w Serbii (Zbigniew Kwiatkowski, Kamil Syprzak, Marcin Wichary i Adam Wiśniewski), dyrektor Muzeum Diecezjalnego ks. Stefan Cegłowski, Stowarzyszenie Synagoga Płocka, sędzia piłkarski Szymon Marciniak oraz prezes Płockiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru Jarosław Wanecki, a także Maciej Kulas – pomysłodawca i organizator akcji „Mercedesem po Wiśle”, czyli zlotów zabytkowych mercedesów.

I to właśnie on zdobył tytuł Płocczanina Roku 2012. Ze wzruszenia Maciej Kulas nie mógł zabrać głosu. Gdy opanował emocje powiedział: – Mogłem być warszawiakiem, mogłem być emigrantem, ale zostałem w Płocku. Tak trzeba, w końcu w domu najlepiej.