REKLAMA

Prezydent stał się dziennikarzem. „Wesele” w Książnicy Płockiej

REKLAMA

Tym razem wesele potrwało krócej niż zazwyczaj. Przez trzy godziny płocczanie wcielali się w role bohaterów „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, dołączając w ten sposób do akcji Narodowego Czytania.

W sobotę, 2 września, cała Polska czytała „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. W Płocku miało być w ogrodzie Książnicy Płockiej, ale pogoda pokrzyżowała te plany. Dlatego to sala kolumnowa zamieniła się na kilka godzin w scenerię rodem z utworu Wyspiańskiego.

PowiązaneTematy

I nagle prezydent Płocka stał się dziennikarzem, wiceprezydent Czepcem, radna Wioletta Kulpa Haneczką, a radny Wojciech Hetkowski – księdzem. Ale był i prawdziwy ksiądz – nowy dyrektor Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, Krzysztof Świerczyński, który czytał wspólnie z prezesem Towarzystwa Naukowego Płockiego Zbigniewem Kruszewski – tu w roli Pana Młodego. W podziw wprawili wszystkich podopieczni Stowarzyszenia De Facto, płynnie czytający „Wesele” brajlem.

Trudno wymienić wszystkich, bo w akcji czytania „Wesela” wzięło udział kilkadziesiąt osób, i to bliżej stu, niż dwudziestu. Dzieło Wyspiańskiego czytali uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele władz miasta, ludzie kultury i mediów, w tym i redaktor naczelna PetroNews.