Prezydent Komorowski przyjedzie do Płocka? To jedynie spekulacje

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płockie media huczą o wizycie Prezydenta RP. Zgodnie z tymi doniesieniami, na początku lutego do naszego miasta miałby przyjechać Bronisław Komorowski, by swoją osobą zaszczycić otwarcie podziemia Małachowianki. Jak się jednak okazuje, Kancelaria Prezydenta nic o żadnym zaproszeniu nie wie…

Zgodnie z doniesieniami medialnymi, Andrzej Nowakowski wysłał oficjalne zaproszenie do głowy państwa, by ten rozważył przybycie na otwarcie podziemnych komnat Małachowianki i znajdującej się tam ścieżki edukacyjnej. Spotkanie to miałoby odbyć się na początku lutego.

Skontaktowaliśmy się z Kancelarią Prezydenta RP, by potwierdzić te doniesienia. Jak się okazuje, wizyta Prezydenta Komorowskiego jest raczej niepewna. – Nic nie wiem o żadnym zaproszeniu – usłyszeliśmy w biurze prasowym kancelarii. – Być może mail jeszcze nie dotarł, bądź wpadł do SPAM-u. Zapewniam jednak, że takie wizyty muszą być planowane z wyprzedzeniem. Jeśli prezydent zdecyduje się przyjechać do Płocka, poinformujemy o tym na naszej stronie internetowej – zapewniono.

By wyjaśnić powstałą nieścisłość i usprawiedliwić zdziwienie biura prasowego Prezydenta Rzeczypospolitej, poprosiliśmy o komentarz płocki ratusz. Jak się okazuje, mamy do czynienia z nadinterpretacją i pewnym wyprzedzaniem zdarzeń. – Prawdą jest, że faktycznie zaproszenie zostało wysłane i faktycznie dotyczy ono wizyty Prezydenta Polski w Płocku – wyjaśnia Hubert Woźniak z Zespołu ds. Medialnych UMP. – Nie dostaliśmy jednak jeszcze oficjalnego potwierdzenia ani nawet wstępnych deklaracji pana Bronisława Komorowskiego – dodał.

Obecność głowy państwa miałaby być uhonorowaniem dwóch uroczystości. Poza otwarciem najcenniejszej sali Małachowianki, Bronisław Komorowski miałby uczestniczyć w odsłonięciu tablicy poświęconej pamięci Tadeusza Mazowieckiego. Niestety, zarówno daty, które pojawiły się w mediach, jak i wizyta Prezydenta Polski stoją w dalszym ciągu pod znakiem zapytania. – Nie podajemy na razie żadnych konkretów, bo nie wiadomo nawet, czy do takiej wizyty dojdzie – usłyszeliśmy w płockim ratuszu.

Wizyta Prezydenta RP nie byłaby pierwszą w naszym mieście. W 2012 roku Komorowski odwiedził Płock. Zwiedził wówczas Muzeum Mazowieckie, był obecny podczas ceremonii medalowej w Państwowej Szkole Muzycznej, a odwiedził także Małachowiankę.

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji