REKLAMA

Premiery w NK Przedwiośnie. Co nowego w tym tygodniu?

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnie w tym tygodniu proponuje m.in. komedię, kryminał, horror i film dla całej rodziny. Pojawi się także kultowy już „Portret kobiety” z komedią romantyczną „Nie ma mowy!”, a także „Spotkania filmowe”, w których obejrzymy „Subtelność”.

Spotkania filmowe

W poniedziałek, 19 września o godzinie 18.30, w ramach cyklu „Spotkania Filmowe” wyświetlony zostanie film „Subtelność”.

Michel Racine (Fabrice Luchini) jest sędzią. Właśnie orzeka w bardzo trudnej sprawie. Opinia społeczna już wydała swój osąd, ale Michel chce zbadać sprawę dokładniej. Czuje, że tym razem ma do czynienia z przypadkiem, który nie jest tak prosty, jak się wydaje. Oddany pracy nie myśli o niczym innym. Sytuacja komplikuje się, kiedy w czasie procesu wśród ławników dostrzega Dittę (Sidse Babett Knudsen), z którą kiedyś się spotykał. Nie widzieli się od lat, w życiu obojga wiele zdążyło się zmienić. Spotkanie tych dwojga staje się dla reżysera pretekstem do zwrócenia uwagi, że ferowanie wyroków leży w rękach ludzi, którzy mają swoje słabości i problemy. Pod wpływem nawrotu uczucia oboje będą patrzeć na sprawę inaczej. Dramat sądowy przejmująco łączy się tutaj z historią miłosną. Tylko czy miłość okaże się dla walczących o sprawiedliwość bohaterów sprawiedliwa?

Przed seansem, jak zawsze, kino zaprasza na drobny poczęstunek. Bilety na seans w cenie 15 złotych.

Portret Kobiety

We wtorek, 20 września o godzinie 18, uczestniczki Portretu Kobiety zobaczą komedię romantyczną „Nie ma mowy!”.

Po śmierci męża, słynnego muzyka folkowego, Hanna wciąż żyje jego życiem, próbując pisać biografię ukochanego. W jej prowincjonalnym, bezpiecznym świecie pojawia się Andrew, nowojorski pisarz, zbierający materiały do książki o jej zmarłym mężu. Tych dwoje dzieli wszystko. Czy mimo tego uda im się wspólnie napisać biografię muzyka i rozpocząć nowy rozdział ich własnej historii?

Przed seansem kino zaprasza na drobny poczęstunek. Odbędzie się również konkurs happy seats, podczas którego zostaną rozlosowane upominki. Bilety na seans w cenie 15 złotych.

Bridget Jones 3

Od 16 września w NK Przedwiośnie można będzie obejrzeć „Bridget Jones 3”, czyli dalsze losy najzabawniejszej singielki świata, która tym razem spodziewa się dziecka.

Po rozstaniu z Markiem Darcym, z którym miała spędzić resztę życia, Bridget znów jest singielką. Tym razem po czterdziestce. Jej nieokiełznany optymizm każe jej skupić się na nowych wyzwaniach zawodowych oraz starych i nowych przyjaciołach. Po raz pierwszy w życiu panna Jones czuje, że ma całkowitą kontrolę nad swoim życiem. Czy coś może zaburzyć ten spokój? Otóż może, Bridget spotyka bowiem przystojnego Amerykanina, Jacka (Patrick Dempsey), który jest wszystkim tym, czym nie jest Mark. Ale na tym nie kończy się historia. Bo kłopoty i Bridget to synonimy. Wkrótce okazuje się, że panna Jones spodziewa się dziecka. Nie jest jednak pewna, który z panów jest jego ojcem…

Sługi Boże

Od piątku na uwagę zasługuje również premiera kryminału „Sługi Boże”. W rolach głównych m.in.: Bartłomiej Topa, Julia Kijowska, Małgorzata Foremniak i Adam Woronowicz.Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy zostaje przydzielona także Ana Wittesch (Julia Kijowska) – niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia prowadzić jeszcze inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się że do Wrocławia przybywa także wysłannik Watykańskiego Banku dr Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika z Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana komisarz Warski i Ana Wittesch muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie zaufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna…

Królestwo

Zapraszamy również na film dokumentalny dla całej rodziny – „Królestwo”, który zamyka cykl dokumentalno – przyrodniczy „Mikrokosmos, „Makrokosmos” i „Oceany”.

Tym razem twórcy zapraszają nas do niezwykłego świata prapuszczy, aby oczami jej mieszkańców odkryć przed nami historię natury, naszego kontynentu i człowieka od epoki lodowcowej do czasów współczesnych. Tysiące lat temu Europa pokryta był niekończącym się lasem, którym niepodzielnie rządziły żubry, lisy, wilki, łosie i jelenie. Ich królestwem była rozciągająca się przez cały kontynent prapuszcza, której serce tętniło w Puszczy Białowieskiej, dziś jedynym jej zachowanym fragmencie. W sercu pełnego tajemnic lasu rozgrywa się niesamowita opowieść o przyrodzie, tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką.

Blair Witch

Od piątku w repertuarze pojawi się także horror „Blair Witch”.

Grupa studentów wyrusza do lasów Black Hills w poszukiwaniu dawno zaginionej siostry jednego z nich. Wiele wskazuje na to, że wyprawa może przynieść efekt, szczególnie, że swoją pomoc oferują dwaj miejscowi przewodnicy. Jednak wkrótce po wejściu w głąb lasu, po zapadnięciu zmroku, wędrowcy zaczynają doświadczać niepokojącej obecności. Jasne staje się, że legenda o klątwie wiedźmy z Blair jest bardziej przerażająca i bardziej prawdziwa niż ktokolwiek mógł przypuszczać…

W repertuarze NK Przedwiośnie wciąż pozostaje dramat w reżyserii Antoniego Krauze – „Smoleńsk”. Młoda dziennikarka na własną rękę prowadzi dochodzenie w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Rodziny wraz z dziećmi mogą obejrzeć natomiast komedię „Jak zostać kotem”. Zarozumiały biznesmen, uwięziony w ciele domowego kota, stara się z niego wydostać.

Na ekranach płockiego kina pozostaje również thriller „Nerve”. Uczennica ostatniej klasy liceum dołącza do internetowej gry w prawdę i wyzwanie. Wkrótce odkrywa, że każdy jej ruch jest manipulowany przez anonimowych „obserwatorów”.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU