REKLAMA

Premiery, najstraszniejszy horror i niezwykłe wydarzenie w NK Przedwiośnie

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnia zaprasza od 15 czerwca na trzy filmy premierowe, a także na stałe cykle: Bajkoranki, Katechezę w kinie czy Spotkania Filmowe. Wydarzeniem specjalnym będzie pokaz filmu „Najlepszy” oraz spotkanie z Jerzym Górskim.

Odlotowy nielot

Wraz z nadejściem wiosny z jajka wykluwa się pisklak Franek. Rezolutny ptak szybko dorasta, ale w przeciwieństwie od rówieśników, ciągle nie może nauczyć się latać. Wkrótce poznaje Julkę, swoją rówieśniczkę, do której jego ptasie serce bije najszybciej jak tylko potrafi. Nadchodzą jednak kłopoty! W trakcie jednej z lekcji fruwania Franek zostaje porwany przez wiejskiego kocura i uznany za zaginionego. Po wielu dniach poszukiwań, jego rodzina, pogodzona ze stratą, migruje do ciepłych krajów. W sercu ukochanej Julki wciąż jednak tli się nadzieja. Frankowi udaje się uciec, niestety za późno. By przetrwać zimę, musi dotrzeć do słynnej Rajskiej Doliny. W wędrówce do legendarnego miejsca, gdzie nieloty zimują, wspiera go Gwidon – sprytna, choć nieco zarozumiała pardwa górska. Ich tropem podąża jednak niebezpieczny sokół – Cień. Czy Frankowi uda się osiągnąć cel? Czy wybierze bezpieczne schronienie w dolinie, czy też znajdzie w sobie odwagę do latania i wyruszy, aby odnaleźć ukochaną?
REŻYSERIA: Arni Asgeirsson.

Twój Simon

Druga premierowa propozycja to ekranizacja bestsellerowej powieści Becky Albertalli „Simon oraz inni homo sapiens”, czyli „Twój Simon”.

PowiązaneTematy

Każdy zasługuje na wielką miłość. Historia siedemnastoletniego Simona Spiera jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Simon jest bowiem gejem, ale nie powiedział o tym jeszcze nikomu ze swego otoczenia, ani rodzicom, ani przyjaciołom. Nie wie także, kim jest anonimowy kolega z klasy, w którym zakochał się, poznając go w internecie. Rozwiązanie tej niezwykłej sytuacji obfitować będzie w wydarzenia zarówno komiczne, jak i przerażające, które na zawsze zmienią życie tytułowego bohatera. TWÓJ SIMON, film w reżyserii Grega Berlanti („Everwood”, „Flash”, „Riverdale”), na podstawie scenariusza Elizabeth Berger i Isaaca Aptakera, oparty na znakomitej powieści Becky Albertalli „Simon oraz inni homo sapiens”, jest zabawną i autentyczną historią o dorastaniu oraz o fascynującej przygodzie, jaką jest odnajdywanie samego siebie i prawdziwej miłości.
REŻYSERIA: Greg Berlanti OBSADA: Katherine Langford, Josh Duhamel, Jennifer Garner

Kochając Pabla, nienawidząc Escobara

Ostatnia premierowa propozycja to dramat „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”, gdzie w głównych rolach zobaczymy Penelope Cruz oraz Javiera Bardema.

Sensacyjna ekranizacja bestsellerowego pamiętnika „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” autorstwa Virginii Vallejo – kochanki Pabla Escobara, czyli człowieka uznawanego za najpotężniejszego i najokrutniejszego barona narkotykowego wszech czasów. W rolach głównych zdobywcy Oscarów – JAVIER BARDEM („Mother!”, To nie jest kraj dla starych ludzi”) i PENÉLOPE CRUZ („Morderstwo w Orient Expressie”, „Zakochani w Rzymie”). Ta aktorska para z prawdziwego życia wystąpiła wspólnie na wielkim ekranie po raz pierwszy od 10 lat, kiedy to w kinach pojawił się pamiętny film Woody’ego Allena pt.: „Vicky Cristina Barcelona” z 2008 roku.
REŻYSERIA: Fernando Leon de Aranoa OBSADA: Penelope Cruz, Javier Bardem, Peter Sarsgaard

Spotkanie z Jerzym Górskim

20 czerwca (środa) o godzinie 17 wraz z Płockim Klubem Wesołego Biegacza NK Przedwiośnie zaprasza na kolejne ciekawe wydarzenie. Zaproszonym gościem jest Jerzy Górski – triathlonista, mistrz świata w podwójnym Ironmanie, postać której historia została przedstawiona w filmie „Najlepszy”

Plan spotkania:

  • 17:00 – pokaz filmu „Najlepszy” – Głównym bohaterem filmu jest Polak, który zachwycił świat, a który u nas, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.
  • 19:10 – spotkanie z Jerzym Górskim, który będzie opowiadał o swoim życiu oraz o filmie „Najlepszy”, który był inspirowany jego historią i trudną drogą od osoby uzależnionej do sportowca sięgającego po najwyższe laury.

Bilety w cenie: normalne 20 złotych, grupowe – 15 złotych (grupa minimum 15 osób), na wydarzenie nie obowiązują: zaproszenia, vouchery, multibilety, karty wstępu etc. Nie obowiązuje rezerwacja (rezerwacje są dostępne telefonicznie lub stacjonarnie, tylko dla grup zorganizowanych), jedynie sprzedaż biletów.

Bajkoranki: Traktorek Florek ratuje farmę

W sobotę i w niedzielę o godzinie 11, w ramach cyklu Bajkoranki, zostanie wyświetlony film familijny „Traktorek Florek ratuje farmę”. Podczas seansów odbędą się losowania nagród w ramach zabawy Happy Seats. Po seansie na dzieci będą czekać atrakcje przygotowane przez Teatr Form Wielu. Bilety na seans w cenie 12 złotych.

Ostatnia część trylogii o wiejskich przygodach Traktorka Florka. Przyszłość farmy, gdzie mieszka Florek jest zagrożona. Pobliska góra zatrzymuje światło słoneczne przez co niektóre rośliny przestały rosnąć. Trzeba znaleźć rozwiązanie. Florek i jego przyjaciele wpadają na szalony pomysł: zbudują wielkie lustro, które będzie przekierowywało promienie słoneczne na pola uprawne. Wszyscy mieszkańcy będą musieli współpracować, aby uratować farmę.
REŻYSERIA: Peder Hamdahl Naess

Katecheza w kinie: Paweł, apostoł Chrystusa

W niedzielę, 17 czerwca, zapraszamy na pokaz w ramach cyklu „Katecheza w kinie”. Zostanie wyświetlony film „Paweł, apostoł Chrystusa”. Pokaz odbędzie się o godzinie 15:30, bilety w cenie: normalne – 15 złotych, grupowe – 12 złotych. Przed seansem zapraszamy tradycyjnie na mały poczęstunek: herbata, ciastko. Po seansie zapraszamy do patio kina na dyskusję na temat filmu.

„Paweł, apostoł Chrystusa” dubbing – to historia dwóch mężczyzn. Łukasz (Jim Caviezel), przyjaciel i lekarz, ryzykuje życiem, by dostać się do Rzymu, w którym na wykonanie wyroku czeka Paweł (James Faulkner). Skazany na śmierć przez Nerona, przebywa w słynącym z okrucieństwa rzymskim więzieniu. Zanim wyrok zostanie wykonany, Łukasz i Paweł postanawiają spisać księgę. Księgę, która pokaże początki „Drogi” oraz narodziny tego, co stanie się Kościołem. Tymczasem Paweł, czekając na spotkanie ze śmiercią, mierzy się z samym sobą, swoim życiem i wszystkim tym, co go spotkało. Samotny w ciemnościach zastanawia się, czy zostanie zapomniany i czy znajdzie w sobie siłę, by umrzeć godnie. Dwóch walczących z ludzkimi słabościami mężczyzn w służbie słowa Bożego przeciw wszechwładnemu imperatorowi. Oto wielka biblijna opowieść o skazańcach, wygnańcach, którzy nie chcą dać się złamać. Nawet spętani więziennymi łańcuchami oddają cześć Chrystusowi, wiedząc, że tylko on może pokonać śmierć.
REŻYSERIA: Andrew Hyatt OBSADA: Jim Caviezel, James Faulkner, Olivier Martinez

Spotkania Filmowe: Wieża. Jasny dzień

W poniedziałek, 18 czerwca, zapraszamy na Spotkania Filmowe. Zostanie zaprezentowany film „Wieża. Jasny dzień”. Pokaz odbędzie się o godzinie 18:30, bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem zapraszamy na mały poczęstunek, odbędzie się również losowanie nagród na zasadach Happy Seats.

Kilka dni przed uroczystością Komunii Świętej małżeństwo Mulę (Anna Krotoska) i Michała (Rafał Cieluch) z kilkuletnią Niną odwiedza niespodziewany gość – niewidziana od lat młodsza siostra Muli, Kaja (Małgorzata Szczerbowska), która jest biologiczną matką dziewczynki. Czy Kaja będzie starała się odzyskać dziecko? Zachowanie Kai wydaje się coraz bardziej dziwne. Wokół dochodzi także do wydarzeń, które trudno wyjaśnić. Uroczystość się zbliża, a atmosfera między siostrami gęstnieje. Wkrótce ma się okazać, że istnieje inny ważniejszy powód, dla którego Kaja wróciła.
REŻYSERIA: Jagoda Szelc OBSADA: Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska, Anna Zubrzycki

Rodzinne Oglądanie: Bella i Sebastian 3

W środę, 20 czerwca o godzinie 11.10 zapraszamy na Rodzinne Oglądanie i pokaz filmu familijnego „Bella i Sebastian 3”. Bilety w cenie 15 złotych!

Odkąd Bella urodziła piękne i zdrowe szczenięta, Sebastian jest wniebowzięty. Psiaki o imionach Atos, Portos i Aramis rosną jak na drożdżach i kudłata rodzinka co dzień przynosi całej okolicy mnóstwo radości. Niestety to szczęście wkrótce zburzy pewien nieznajomy, który pojawi się w wiosce, żądając oddania Belli i jej dzieci. Twierdzi on, że jest jej prawowitym właścicielem i choć źle mu z oczu patrzy, sąd musi przyznać mu rację. Sebastian jest załamany, ale nie zamierza się poddać. Pod osłoną nocy ucieka w góry w towarzystwie swych ukochanych psiaków. Ich tropem rusza tajemniczy nieznajomy, a co gorsza zbliża się załamanie pogody.
REŻYSERIA: Clovis Cornillac OBSADA: Felix Bossuet, Tcheky Karyo, Clovis Cornillac

Przedpremiera: Dziedzictwo. Hereditary

W czwartek, 21 czerwca o godzinie 21:45 zapraszamy na przedpremierowy pokaz horroru określanego przez krytyków jako: „Arcydzieło” oraz „Najstraszniejszy horror od lat” – „Dziedzictwo. Hereditary”.

Śmierć Ellen, seniorki rodziny Grahamów, nie mogła być dla nikogo zaskoczeniem. Natomiast to co nastąpiło po niej, dla wszystkich było szokiem. Rodzina Annie, córki Ellen, wkrótce po pogrzebie zaczyna doświadczać niepokojących zjawisk. Początkowo tłumaczy je sobie żałobą i przemęczeniem, ale wkrótce zdarzenia przybierają taki obrót, że jasnym staje się, iż na rodzinie Grahamów ciąży mroczne dziedzictwo. Co takiego wydarzyło się w życiu Ellen, że teraz zapłacić musi za to jej rodzina? Odkrycie tej prawdy nikomu nie przyniesie spokoju…
REŻYSERIA: Ari Aster OBSADA: Toni Collette, Gabriel Byrne, Alex Wolff

Ponadto w repertuarze:

  • film przygodowy, kolejna część kultowej serii „Jurassic World: Upadłe królestwo”, film jest wyświetlany w 4 wersjach: 2D dubbing i napisy oraz 3D dubbing i napisy. Kiedy uśpiony wulkan budzi się do życia, Owen i Claire podejmują próbę ocalenia zagrożonych dinozaurów.;
  • dramat w reżyserii Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna” – Historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. W tle wydarzenia zimnej wojny lat 50. ;
  • komedia „Wyszczekani” dubbing – Max, pracujący dla policji rottweiler, samotnik w typie macho, zostaje wysłany na prestiżową wystawę psów, by zbadać tajemniczą sprawę związaną z nielegalnym handlem zwierzętami. Niestety, zostaje tam wysłany wraz ze swym partnerem – człowiekiem, co rodzi mnóstwo zaskakujących i zabawnych sytuacji.;
  • film familijny „Bella i Sebastian 3” dubbing – Odkąd Bella urodziła piękne i zdrowe szczenięta, Sebastian jest wniebowzięty. Psiaki o imionach Atos, Portos i Aramis rosną jak na drożdżach i kudłata rodzinka co dzień przynosi całej okolicy mnóstwo radości. Niestety to szczęście wkrótce zburzy pewien nieznajomy, który pojawi się w wiosce żądając oddania Belli i jej dzieci.