Premiery i Spotkania Filmowe w NK Przedwiośnie

REKLAMA

Kolejny kinowy tydzień przed nami. I choć do tej pory atrakcji nie brakowało, NK Przedwiośnie cały czas rozwija swój repertuar. W nadchodzących dniach czeka na nas jedna premierowa ekranizacja oraz kolejne spotkanie z cyklu Spotkań Filmowych.

Jason Bourne

Pamiętacie tę postać fikcyjną stworzoną przez Roberta Ludluma? Wyszkolony agent CIA ponownie wraca do akcji! Tym razem w piątej części serii o swoich przygodach. W rolę główną po ponad 10 latach kolejny raz wcieli się Matt Damon. Znając już własną tożsamość, nasz bohater spróbuje odkryć swoją przeszłość. Czy uda mu się sprawić, że odkryje ona przed nim wszystkie tajemnice? Jak potoczą się dalsze losy tytułowego Jason’a?

PowiązaneTematy

Dotychczas wszystkie części tego kultowego filmu zarobiły już ponad 1,2 mld dolarów. W tej produkcji sensacja przeplata się z mrocznym klimatem tajemnic. Jedno jest pewne – główny bohater przebędzie długą drogę, zanim wszystkie je odkryje.

Premiera filmu „Jason Bourne” już w najbliższy piątek, 29 lipca, oczywiście w NK Przedwiośnie.

Spotkania Filmowe – „Zabójczyni’

Jak co tydzień, do repertuaru NK Przedwiośnie powracają również Spotkania Filmowe. To cykl projekcji, które już na stałe zagościły w płockim kinie. 1 sierpnia widzowie będą mieli okazje zobaczyć film „Zabójczyni”.

„Zabójczyni” to najnowsze dzieło Hou Hsiao-hsiena, najbardziej znanego, po Angu Lee, reżysera z Tajwanu. Produkcja została nagrodzona za reżyserię na tegorocznym festiwalu w Cannes. Reżyser pracując nad samym filmem, złożył wielki hołd dla gatunku wuxia, dotyczącym opowieści o legendarnych wojownikach i mistrzach walk wushu.

Historia rozgrywa się w Chinach w dynastii Tang. 10-letnia dziewczynka trafia do klasztoru, w którym zostaje wyszkolona na profesjonalną zabójczynię. Składa przysięgę wierności przełożonej, która na zawsze zmienia jej dotychczasowe życie. Po latach powraca w rodzinne strony, by zrealizować swoją pierwszą tajną misję.

Jej wierność oraz lojalność zostaje wystawiona na próbę, gdyż celem misji zabicia jest miły jej sercu książę. Po 13 latach przerwy w rodzinnych kontaktach, musi ponownie skonfrontować się z rodzicami, wspomnieniami z dzieciństwa oraz długo tłumionymi w sobie uczuciami. Związana swoją dożywotnią przysięgą, musi wybrać pomiędzy uświęconą tradycją, w której ją wychowano a głosem własnego serca.

Klasyczną dworską intrygę reżyser przedstawia w bardzo autorski sposób. Historię o honorze, zdradzie i wierności rozpisuje na szczegółowe detale, stąd widz może poczuć się, jakby brał udział w samej akcji.

Spotkania Filmowe przed nami. Najbliższe już w nadchodzący poniedziałek, 1 sierpnia, w NK Przedwiośnie.