REKLAMA

Premierowy „Smoleńsk” w NK Przedwiośnie. Co jeszcze znajdziemy w repertuarze?

REKLAMA

Wrzesień przywitał nas wyjątkowo deszczową aurą. Korzystając z aury, warto zajrzeć do NK Przedwiośnie, które na nadchodzący tydzień przygotowało wyjątkowo dużo atrakcji. Pojawią się nowe tytuły, prapremiery oraz kolejne Spotkania Filmowe.

Smoleńsk

Na początek film, który już podczas zapowiedzi wzbudzał spore kontrowersje. Jedni mu schlebiali i oczekiwali projekcji, inni wyraźnie pokazywali swój sprzeciw. Film jednak powstał i właśnie w nadchodzący piątek będziemy mieli okazję zobaczyć jego premierę w płockim kinie.

10 kwietnia 2010 rok. Czas jakby się zatrzymał… Rządowy samolot Tupolew 154 z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, leciał na obchody rocznicy wydarzeń katyńskich. Z głową państwa na pokładzie było jeszcze 95 osób – przedstawicieli oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia. Niestety nikt nie dociera na miejsce. Samolot zahacza o brzozę i rozbija się, a wszyscy jego pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nagle nasz kraj zostaje bez najważniejszych radzących osób. To była chwila, w której Polacy zdecydowanie pokazali swoją jedność. Wspólnie przeżywaliśmy chwile, które na zawsze odmieniły bieg naszej historii. Wkrótce po tragedii pojawiły się pierwsze pogłoski, które zakładały, że ta mogła nie być przypadkiem…

Nina – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się jakie były powody katastrofy. Dokładnie bada temat, który jak się okazuje – mógł skrywać przed Polakami wiele tajemnic. Tropy prowadzą m.in. do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji. Celem wizyty prezydenta było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Jednak z każdą kolejną godziną śledztwa, dziennikarka przekonuje się, że prawda może być o wiele bardziej złożona, niż wcześniej mogło się wydawać.

Smoleńsk do tej pory pozostaje dla nas tajemnicą. Jedni wierzę w „nieprzypadkowość” losu, inni wyraźnie zaprzeczają teoriom spiskowym. Film nie do końca odkrywa przed nami tę tajemnicę, ale pozwala poznać historię od strony rodzin ofiar, ich bliskich, poznaje dojrzeć ból po tak wielkiej tragedii i ukazuje nasze społeczeństwo w chwilach zdecydowanej jedności, kiedy to Polska była niepodzielonym krajem.

Premiera filmu „Smoleńsk” Antoniego Krauzego odbędzie się w najbliższy piątek, 9 września w NK Przedwiośnie.

„Bridget Jones 3” – prapremiera filmu

Na trzecią filmową część niekończących się miłosnych zawirowań w życiu Bridget Jones, fani na całym świecie czekali lata! Od kiedy 14 lat temu Bridget pojawiła się na ekranach, jej przygody stały się nieustającą historią. Aktorzy powracają w kontynuacji komedii, autorki najzabawniejszego pamiętnika w historii kina i literatury.

Przez 14 lat wiele się zmieniło… Bridget dobiega już pięćdziesiątki i zamiast szelestu kartek pamiętnika, w kinowej sali usłyszymy raczej odgłos stukania w klawiaturę laptopa. Tak, to już nie ta sama Bridget! Idzie z duchem czasu i chce dorównać postępowi techniki. Może nie radzi sobie z tym doskonale, a czas zaczyna mieć wpływ na jej urodę, ale przy dobrym drinku, staję się królową facebooków, instagramów, snapchatów i innych mediów społecznościowych.Jakie przygody spotkają tym razem główną bohaterkę? Czy znajdzie ona w końcu swoje szczęście? A może w jego poszukiwaniach  pomocny będzie np. Facebook? Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania, już dziś zapraszamy do NK Przedwiośnie, w którym to 10 września (sobota) będziecie mogli prapremierowo poznać nowa historię Bridget Jones!

Chocolat – Spotkania Filmowe

Film ten jest historią opartą na faktach z życia artysty, który niestety mimo talentu, poddał się swoim nałogom. „Chocolat” był pierwszym ciemnoskórym artystą, który zaistniał we francuskim przemyśle rozrywkowym.

Urodził się w 1860 roku na Kubie jako  Rafaël Padilla. Gdy miał zaledwie 10 lat został sprzedany jako pomoc domowa portugalskiemu kupcowi. W wieku 16 lat uciekł do Bilbaro, gdzie zaczął swoją przygodę z cyrkiem. Jego nieprzeciętna osobowość została dostrzeżona i doceniona przez brytyjskiego  klauna Tony’ego Grice’a, który nadał mu pseudonim „Chocolat”.

Prawdziwy sukces „Chocolat” odniósł jednak u boku innej gwiazdy cyrku – klauna o pseudonimie „Footif”. Skecze, które wspólnie wymyślili, odtwarzane są do dziś. To był niezapomniany duet sceniczny! Fascynował i inspirował wielu artystów, którzy niejednokrotnie zazdrościli mu przebojowości, wyobraźni oraz talentu. Bo co tu dużo kryć – panowie mieli talent jakich mało!

Niestety, nawet on nie uratuje przed nałogiem. Hazard i alkohol bardzo wpłynęły na tytułowego bohatera. Poddał się, przestał walczyć ze swoimi słabościami. Zmarł samotnie w 1917 roku.

Jeśli jesteście ciekawi biografii tej niezwykłej postaci, jaką był „Chocolat”, to koniecznie wybierzcie się do kina. W nadchodzący poniedziałek, 12 sierpnia, film ten pojawi się w ramach cyklu Spotkania Filmowe.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU