REKLAMA

Prawdziwa historia Dywizjonu 303 w NK Przedwiośnie. Co jeszcze?

REKLAMA

Od 31 sierpnia NoveKino Przedwiośnie zaprasza na cztery premiery, Bajkoranki, ostatni pokaz w ramach Filmowego Lata, Rodzinne Oglądanie oraz Spotkania Filmowe, które wracają do NK Przedwiośnie po wakacyjnej przerwie.

Dywizjon 303. Historia prawdziwa

„Dywizjon 303. Historia prawdziwa” – to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę, Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada, nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.
REŻYSERIA: Denis Delić OBSADA: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Antoni Królikowski

Bajecznie bogaci Azjaci

„Bajecznie bogaci Azjaci” napisy – W filmie śledzimy losy, pochodzącej z Nowego Jorku, Rachel Chu (Constance Wu), która wyjeżdża ze swoim długoletnim chłopakiem, Nickiem Youngiem (Henry Golding) do Singapuru na ślub jego najlepszego przyjaciela. Rachel cieszy się, że po raz pierwszy zobaczy Azję, choć denerwuje się spotkaniem z rodziną chłopaka. Na miejscu zupełnie niespodziewanie dowiaduje się, że Nick nie wspomniał o kilku istotnych szczegółach ze swojego życia. Okazuje się, że to nie tylko potomek jednej z najzamożniejszych rodzin w kraju, ale także jeden z najbardziej pożądanych kawalerów. Fakt, że Rachel jest jego dziewczyną, sprawia, że biorą ją na cel zazdrosne panny z towarzystwa, a co gorsze również niepochwalająca tego związku matka Nicka (Michelle Yeoh). Szybko staje się jasne, że jedyną bardziej szaloną rzeczą niż miłość, jest rodzina. REŻYSERIA: Jon M. Chu OBSADA: Constance Wu, Michelle Yeoh, Henry Golding

Rozpruci na śmierć

„Rozpruci na śmierć” napisy – W świecie zamieszkanym przez ludzi i kukiełki grasuje seryjny mor­derca. Na ofiary wybiera dawne gwiazdy legendarnego telewizyjnego show. Wszyscy denaci to kukiełki. Początkowo śledztwo w tej sprawie samotnie prowadzi były detektyw, pluszowy Jim. Żaden człowiek bowiem nie zawraca sobie głowy niedolą swych fastrygowanych sąsiadów. Jednak gdy sprawa staje się głośna, Jim otrzymuje wsparcie w postaci nieokiełznanej, niegrzecznej i niesympatycznej detektyw Edwards. Ta pomoc okaże się tak męcząca, że Jimowi zaczną puszczać nerwy, a nawet szwy. A to dopiero początek, bo rozpruwacz nie zwalnia tempa…
REŻYSERIA: Brian Henson OBSADA: Elizabeth Banks, Melissa McCarthy, Maya Rudolph

Też go kocham

„Też go kocham” napisy – Annie (Rose Byrne) mieszka w sennym miasteczku na wybrzeżu Anglii. Jej chłopak, Duncan (Chris O’Dowd) jest nauczycielem i ma totalną obsesję na punkcie Tuckera Crowe’a (Ethan Hawke) – muzyka, który po spektakularnym debiucie dosłownie zapadł się pod ziemię. Będąc wielkim fanem artysty, Duncan cały wolny czas spędza na prowadzeniu strony internetowej poświęconej twórczości Crowe’a. Pewnego dnia w jego ręce wpada prawdziwy skarb – taśma demo, zawierająca wczesne kompozycje piosenkarza. Podekscytowany nagraniami Duncan zapomina o całym świecie i… o Annie. Ta postanawia się zemścić, publikując nieprzychylne komentarze na jego blogu. Nieoczekiwanie wpisy te zwracają uwagę samego Crowe’a. Muzyk i Annie zaczynają prowadzić tajną korespondencję. Od słowa do słowa między rozdzieloną oceanem parą budzi się głębsza relacja.
REŻYSERIA: Jesse Peretz OBSADA: Ethan Hawke, Rose Byrne, Chris O’Dowd

 

W piątek 31 sierpnia zapraszamy na ostatni pokaz Filmowego Lata. Zostanie zaprezentowana animacji „Iniemamocni 2”. Bilety w cenie 15 złotych!

W rodzinie Iniemamocnych przyszła kolej na zmiany! Podczas gdy Helen rozwija swoją karierę zawodową, jej mąż Bob zostaje w domu z dziećmi, realizując się w zaciszu domowych pieleszy. Ta nowa sytuacja jest trudna dla wszystkich, a pączkujące nadprzyrodzone zdolności małego Jack-Jacka nie czynią jej łatwiejszą. Kiedy kolejny szwarccharakter planuje genialny i niebezpieczny spisek, cała rodzina Iniemamocnych musi ponownie zjednoczyć siły, aby stawić czoła nowemu wyzwaniu.
REŻYSERIA: Brad Bird OBSADA: Samuel L. Jackson, Holly Hunter, Sarah VowellW sobotę i niedzielę 1 i 2 września zapraszamy na Bajkoranki i pokaz animacji „Książę Czaruś”. Przed seansem odbędzie się losowanie nagród na zasadzie konkursu Happy Seats. Po seansie zapraszamy na zabawy i animacje prowadzone przez Teatr Form Wielu. Bilety w cenie 12 złotych.

„Książę Czaruś” – Dawno dawno temu niegodziwa Królowa rzuciła urok na małego Księcia Czarusia. Jej zaklęcie sprawia, że każda napotkana przez młodzieńca dziewczyna z miejsca zakochuje się w nim i chce być jego żoną. Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Śpiąca Królewna – każda z nich święcie wierzy, że przystojny książę chce ożenić się właśnie z nią. Ojciec Czarusia, świadomy klątwy, jaka ciąży na synu, ma już dość „sercowego” chaosu, panującego w królestwie i stawia chłopakowi ultimatum. Albo odnajdzie miłość życia i ustatkuje się, albo straci prawo do tronu. Czaruś, wspierany przez sprytną złodziejkę Laurę, wyrusza więc w pełną przygód podróż, w poszukiwaniu sposobu na zneutralizowanie zaklęcia. Czy zdoła pokonać klątwę i znaleźć tą jedyną, zanim będzie za późno?
REŻYSERIA: Ross Venokur OBSADA: Demi Lovato, Wilmer Valderrama, Sia

W poniedziałek 3 września zapraszamy na pierwszy seans Spotkań Filmowych, które wracają po wakacyjnej przerwie! Seans rozpocznie się o godzinie 18:30, bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem zapraszamy również na mały poczęstunek: herbata, ciastko. Pierwszym filmem zaprezentowanym w ramach Spotkań Filmowych będzie melodramat „Na plaży Chesil” napisy.

„Na plaży Chesil” – Para nowożeńców przybywa do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii, by spędzić tam noc poślubną. Florence i Edward pochodzą z zupełnie różnych światów. Ona jest córką biznesmena i utalentowaną skrzypaczką, on studentem historii, skorym do nagłych wybuchów gniewu. On żyje w stanie podniecenia, nie mogąc doczekać się rozkoszy pierwszej nocy. Ona jest pełna obaw, a myśl o małżeńskim rytuale wzbudza w niej na przemian odrazę i lęk. Ich wspólna przyszłość zależy od jednej nocy, po której nic już nie będzie takie samo.
REŻYSERIA: Dominic Cooke OBSADA: Saoirse Ronan, Billy Howle, Emily Watson.

W środę 5 września o godzinie 14:00 zapraszamy na Rodzinne Oglądanie i pokaz filmu familijnego „Krzysiu, gdzie jesteś?”. Bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem odbędzie się losowanie nagród Happy Seats.

„Krzysiu, gdzie jesteś?” – Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie! Gdy mały Krzyś dorósł i znalazł się na życiowym zakręcie, jego wierni towarzysze dzieciństwa – Kubuś, Prosiaczek, Kłapouchy i Tygrysek – wyruszają ze Stuwiekowego lasu do Londynu, by przypomnieć mu magię dzieciństwa.
REŻYSERIA: Marc Forster OBSADA: Ewan McGregor, Hayley Atwell, Bronte Carmichael

Ponadto w repertuarze:

  • film familijny „Krzysiu, gdzie jesteś?” dubbing – Krzyś dorósł i gdy znajdzie się na życiowym zakręcie przyjaciele ze Stumilowego Lasu przybędą, by mu pomóc.;
  • animacja „Młodzi Tytani: Akcja! Film” dubbing – Młodzi Tytani też chcą mieć film o swoich przygodach, dlatego wyruszają do Tinsel Town, by do pomysłu przekonać znanego reżysera.;
  • animacja „Iniemamocni 2” dubbing – Podczas gdy Bob Parr zmaga się z problemami wychowawczymi swoich dzieci, jego żona Helen, znana także, jako Elastyna, realizuje swe aspiracje, podejmując pracę w lidze antyprzestępczej.;
  • film familijny „Patryk” – Mały mops zmienia poukładane życie Sary nie do poznania.;
  • dramat wojenny „303. Bitwa o Anglię” napisy – Polscy piloci tworzący Dywizjon 303 stają do walki w bitwie o Anglię.;
  • thriller science – fiction wyświetlany w dwóch wersjach dubbing i napisy „Mroczne umysły” – Dziewczyna posiadająca nadnaturalne zdolności ucieka z zamkniętego obozu i dołącza do grupy nastolatków stawiających opór rządowi.;
  • horror i film akcji w jednym z Jasonem Stathamem w roli głównej „The Meg” napisy – Były wojskowy ekspert od nurkowania zostaje zwerbowany do misji ratunkowej. Mężczyzna otrzymuje zadanie ocalenia grupy naukowców przed ogromnym rekinem.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU