REKLAMA

Prace na Chopina. Ale nie na ulicy

REKLAMA

Ulica Chopina jest stawiana za wzór tego, jak można zniszczyć nawierzchnię. Dziury, zdarta miejscami nawierzchnia czy znacznie obniżone studzienki nie ułatwiają jazdy. Na razie na remont ulicy się nie zanosi, ale jeszcze w maju ma zostać wprowadzona nowa, stała organizacja ruchu na ul. Chopina, powstanie ścieżka rowerowa i nowy chodnik od ul. Otolińskiej do ul. Bielskiej.

Zmiany na ulicy Chopina będą widoczne głównie w oznakowaniu poziomym i pionowym. Na odcinku od skrzyżowania ul. Chopina z ul. Lachmana i Spółdzielczą do ul. Otolińskiej i dalej od skrzyżowania ul. Otolińska – Chopina aż do dworca PKP zostaną wyznaczone dwa pasy ruchu dla pojazdów jadących od Międzytorza w kierunku Orlen Areny.

W przeciwnym kierunku, od skrzyżowania ul. Dworcowa – Chopina, pojedziemy w kierunku Międzytorza jednym pasem. Oś jezdni ul. Chopina zostanie w związku ze zmianą przesunięta. Wyjeżdżając z ulic osiedlowych w ul. Chopina będzie można skręcić – zgodnie z nowym oznakowaniem poziomym i znakami pionowymi – wyłącznie w prawo.

Plan przewiduje również wybudowanie w ciągu pięciu miesięcy (czyli do jesieni) wzdłuż ul. Chopina ścieżki rowerowej na długości blisko 2 km. Dzięki temu rowerzyści będą mogli jechać bezpiecznie ścieżką rowerową od Orlenu, Łukasiewicza i ul. Gwardii Ludowej, poprzez Chopina do dróg rowerowych w rejonie ul. Otolińskiej, Granicznej i Targowej. Ścieżka rowerowa (ponad 2500 m2) będzie wykonana z nawierzchni bitumicznej na podbudowie z gruzu betonowego. Powstanie także nowy chodnik z szarej kostki brukowej o powierzchni blisko 2900 m2. Droga rowerowa i chodnik powstaną po prawej stronie ul. Chopina na odcinku od ul. Bielskiej do Otolińskiej.Wykonawcą jest Zakład Budowlano-Montażowy Budomont z Brudzenia k. Płocka, który wygrał przetarg na realizację. Koszt inwestycji wynosi ponad 600 tysięcy zł brutto.

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU