REKLAMA

PPPT chce współpracować z Królestwem

REKLAMA

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny wyrusza na podbój królestwa Północno-Wschodniej Anglii. Właśnie podpisał list intencyjny o współpracy z Klastrem Przemysłu Przetwórczego NEPIC.

Jak tłumaczy PPPT, założeniem zawartego listu intencyjnego „jest przede wszystkim podjęcie wspólnych działań na rzecz tworzenia i rozwoju procesów gospodarczych opartych na nowoczesnych technologiach, innowacyjnych projektach badawczo-rozwojowych, efektywnego zarządzania klastrami oraz budowa trwałego partnerstwa międzynarodowego oraz podnoszenie konkurencyjności przedsiębiorstw przemysłowych poprzez ich internacjonalizację”.

NEPIC, czyli Klaster Przemysłu Przetwórczego Północno-Wschodniej Anglii (ang. The North East of England Process Industry Cluster) jest największym klastrem przemysłowym w Wielkiej Brytanii, zrzeszającym ponad 420 regionalnych firm, wśród których znajdują się czołowi liderzy branży chemicznej, petrochemicznej, farmaceutycznej, biotechnologicznej i energetycznej. – Dobrze wpisuje się to w cel działalności Mazowieckiego Klastra Chemicznego, koordynowanego przez Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny, który w ramach swej aktywności buduje powiązania z branżowymi podmiotami zewnętrznymi, w tym także z organizacjami z Unii Europejskiej, w zakresie przedsięwzięć innowacyjnych i projektów badawczo-rozwojowych – tłumaczy PPPT.Współpracę rozpoczęto z inicjatywy i przy współpracy Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego i Agencji Rozwoju Mazowsza, która jest również stroną listu intencyjnego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU