REKLAMA

Pozytywna zmiana – odc. 3

REKLAMA

Nadwaga i otyłość jest już problemem społecznym. Zmaga się z nią coraz więcej osób, w różnym wieku i różnej płci. Zauważalna jest również w Płocku. Jak skutecznie stoczyć z nią walkę i wygrać? Pokazujemy na przykładzie Beaty – płocczanki, która z otyłością chce rozprawić się ostatecznie. Pomogą jej w tym płockie firmy.

Już drugi miesiąc Beata, kobieta po 40-tce, zmaga się z nadprogramowymi kilogramami. Jest żoną i mamą, chce być szczupła i zdrowa. I choć w walce z nadwagą ma spore doświadczenie i sukcesy, to zawsze niechciane kilogramy wracają do niej jak bumerang. Po naszych autorskich doświadczeniach z odchudzaniem, postanowiliśmy nie tylko podzielić się wnioskami, ale i wesprzeć ją w każdy możliwy sposób.

Beacie pomagają płockie firmy, które zgodziły się przystąpić do naszego projektu. Przez 4 miesiące psychodietetyk Ewa Czaplińska z Gabinetu Dobrej Energii “Uśmiech” będzie uczyć ją zdrowego życia, ale i rozprawiać się z jej nadwagą w umyśle. Kondycję ciała Beaty poprawi Salon urody Abacosun w Płocku. Za powstanie tkanki mięśniowej odpowiedzialność wzięła żona Marcina Wicharego, bramkarza Orlen Wisły Płock – Magda. Na specjalnych, kosmicznych urządzeniach Bodytech.pl, przyspieszy kształtowanie sylwetki u Beaty.

Z Beatą spotykamy się raz w miesiącu – zobaczycie, jak zmienia się jej wygląd i samopoczucie.

Gabinet Dobrej Energii “Uśmiech”

Psychodietetyk Ewa Czaplińska z Gabinetu Dobrej Energii „Uśmiech” przyznaje, że Beata osiąga bardzo dobre efekty. – Cały czas są spadki wagi, choć zróżnicowane, czasem mniejsze, a czasem większe – wyjaśnia.

usmiech1

– Ten miesiąc był trudniejszy, ze względu na święta i moją sytuację osobistą – zastrzega Beata, ale psychodietetyk łagodzi ten przekaz: – Mamy przez dwa tygodnie spadki wagi, i to dwa razy blisko kilograma, przez kolejne dwa tygodnie jest gorzej ze względu na święta i kryzys oraz trudności, które prawie zawsze nadchodzą u każdej osoby odchudzającej się – mówi pani Ewa. – Dobrze, że kryzysy pojawiają się teraz, bo Beata nauczy się z nimi lepiej radzić, a i czytelnicy zobaczą, że kiedy pojawiają się trudności, nie warto się poddawać, tylko na tyle na ile możliwe, zaplanować ile dni to potrwa i co wtedy można zrobić, żeby nie przekreślić osiągniętego do tej pory efektu.

Beata nie zrezygnowała z utrzymywania diety, potraktowała parę gorszych dni jako przejściowy czas, po tym okresie wróciła do dbania o to, żeby posiłki były zdrowsze. Pomimo nieregularnego jedzenia podczas kilku trudniejszych dni, całość miesiąca można podsumować pozytywnie.

usmiech3Ewa Czaplińska podkreśla, że trudności należy zawsze traktować jako tymczasowe, przez określony czas, a im krócej trwają, tym lepiej. – Jeśli założymy sobie w jakim czasie uporamy się z trudnościami, i po tym okresie nadal jest w nas chęć zmiany, to na pewno wrócimy do zdrowej diety. W tym trudniejszym czasie warto natomiast robić tyle ile możemy, w miarę naszych możliwości, nie odpuszczać zupełnie, bo wtedy z pewnością odbije się to negatywnie na wadze. Takie podejście daje większą szansę, że nie porzucimy zdrowego odżywiania na stałe – radzi psychodietetyk.

Pomimo trudniejszego okresu, u Beaty widać zdecydowany spadek wagi. Od początku akcji jest jej mniej aż o 9 kilogramów! To świetny wynik, biorąc pod uwagę, że minęły zaledwie dwa miesiące, w tym okres świąt i Sylwestra. I chociaż teraz spadki mogą być trochę mniejsze, bo organizm przyzwyczaił się do sposobu odżywiania, to już teraz wiemy, że końcowy wynik na pewno wywoła uśmiech na twarzy Beaty, a u nas radość i dumę.

Abacosun

W Salonie Urody Abacosun, Iwona Tunyan tym razem wykonała Beacie zabieg elektrostymulacji, od niedawna dostępny w salonie. Na czym on polega?abacosun2– Aparat ten wykonuje zabiegi terapeutyczne oraz pielęgnacyjne, m.in. minimalizuje bóle kostno-szkieletowe, zalecza rwę kulszową i tzw. łokieć tenisisty, redukuje cellulit oraz aktywizuje organizm do lepszej pracy i poprawia ogólną kondycję mięśni – wyjaśnia Iwona Tunyan. – Dzięki unowocześnionej konstrukcji, zapewnia bardzo dobre i szybkie efekty zabiegów. W przypadku Beaty, celem elektrostymulacji mięśni jest redukcja tkanki tłuszczowej w obrębie stymulowanych mięśni na brzuchu – dodaje właścicielka płockiego salonu Abacosun.

Co istotne, poprzez zmianę programu, urządzenie można wykorzystać do modelowania sylwetki, redukcji cellulitu oraz ogólnej poprawy kondycji naszych mięśni.

abacosun1Jak to wygląda w praktyce? – Do ciała Beaty przymocowujemy elektrody, które stymulują określone partie mięśni. Dzięki temu, że intensywność impulsów elektrycznych jest dobierana indywidualnie, podczas zabiegu odczuwamy wyłącznie przyjemne uczucie wibracji. W przypadku Beaty, tkanka tłuszczowa umiejscowiła się głównie na brzuchu i plecach, dlatego to właśnie tam będziemy stosować ją przede wszystkim – opisuje pani Iwona. Dodatkową zaletą tego zabiegu jest odżywienie i uelastycznienie skóry.

Jak co miesiąc, po zabiegu mierzymy obwody naszej bohaterki. Musimy przyznać, że wprawiły nas w prawdziwy zachwyt. Beata straciła w sumie 9 cm pod biustem, 9 cm w talii, 12 cm w biodrach i po 7 cm w udach. I to tylko w dwa miesiące!

Bodytech.pl

BodyTech Styczen (4)Ćwiczenia z trenerem personalnym Bodytech.pl w Orlen Arenie nabrały intensywności. Przypomnijmy, że Beata co tydzień zakłada obcisły, czarny strój, na to kamizelkę i opaski na ręce oraz nogi i podłączona do specjalnej maszyny ćwiczy, wspomagana przez impulsy elektryczne.

Początkowo ćwiczenia opierały się głównie na odpowiednim napinaniu mięśni podczas marszu i truchtu, teraz wprowadzane są już bardziej zaawansowane ćwiczenia z piłeczkami, sztangą, gumą czy dużą piłką. Po półgodzinnym treningu Beata jest zmęczona i widać, że wiele wysiłku wkłada w prawidłowo wykonywane ćwiczenia.

BodyTech Styczen (7)Jakie są efekty ciężkiej pracy naszej bohaterki? – Widać duży postęp – mówi Magda Wichary, trenerka Bodytech w Płocku, która co miesiąc waży Beatę na wadze z funkcją analizy składu ciała. – Tkanka tłuszczowa obniżyła się o 4%, masa mięśniowa zwiększyła się o kilogram, a otłuszczenie narządów wewnętrznych zmniejszyło się z 12 na 10. To bardzo dobry wynik – zapewnia.

– Kondycja Beaty jest dużo lepsza – potwierdza trener Karol Oniszko. – Ma lepszą wydolność, możemy stosować większe moce maszyny, ćwiczymy już z ciężarami, ze sztangami, a nie tylko z piłeczkami. Siła mięśni i koordynacja ćwiczeń jest zdecydowanie lepsza – dodaje.

Beata

usmiech2Jak ocenia swoje postępy Beata? – Na pewno pierwszy miesiąc był prostszy, ale cieszę się, że cały czas są spadki. Najtrudniejsze są dla mnie teraz wieczory, bo wtedy „załącza” mi się większe ssanie w żołądku. Myślę, że chodzi tu o to, że mam wówczas chwilę dla siebie, a relaks kojarzę, niestety, z jedzeniem. Powoli to jednak zmieniam i zaczęłam nawet nagradzać się za postępy w odchudzaniu. Pierwszą moją nagrodą będzie wyjście na koncert Michała Bajora – zdradza nasza bohaterka.

Za miesiąc znów zobaczymy, co uda się Beacie tym razem osiągnąć. Jeśli jesteście ciekawi, zapraszamy na kolejny odcinek “Pozytywnej zmiany”.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU