REKLAMA

Pozrywane linie energetyczne, połamane drzewa… Strażacy interweniują po wichurze

REKLAMA

Przez Polskę przeszła dzisiaj fala ulewnych opadów, do których dołączył silny wiatr, a w niektórych miejscach nawet burze. Są już skutki tej pogody – wyłączenia prądu, powalone drzewa, zerwane linie energetyczne.

W Bodzanowie, po silnej wichurze, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzanowie zostali skierowani do usunięcia skutków żywiołu.

– Połamane są drzewa, zerwana jest linia energetyczna, zablokowana droga – pisze nasz czytelnik. – Ściągnięto w tym celu nawet podnośnik specjalistyczny, ponieważ wisiały połamane korony drzew – wyjaśnia.

Jak się dowiedzieliśmy, strażacy jeszcze pracują na miejscu. Kierowcy w Bodzanowie muszą spodziewać się utrudnień w ruchu. Na miejscu pracuje OSP Bodzanów oraz podnośnik specjalistyczny Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

Podobne informacje otrzymaliśmy z gminy Słubice.

– Przez teren naszej gminy przeszła dziś krótka, lecz bardzo intensywna burza, której częścią był silny wiatr – informują strażacy z OSP Słubice. – W godzinach popołudniowych otrzymaliśmy informację z MSK w Płocku o drzewie powalonym na drogę wojewódzką nr 575 w miejscowości Studzieniec (gmina Słubice). Okazało się, że obok zablokowania drogi, drzewo zerwało również linię energetyczną, co mogło stanowić poważne zagrożenie. Przy pomocy detektora prądu stwierdzono, iż w przewodach leżących na drodze nie ma prądu – relacjonują.

Strażacy usunęli drzewo z drogi, sprzątnęli też leżące na jezdni kable linii energetycznej. O zaistniałej sytuacji poinformowany został również zakład energetyczny. Szczęśliwy traf chciał, że w momencie przewracania się drzewa nikt nie jechał, bo drzewo zostało wyrwane z korzeniami z podmokłego terenu. Chociaż mało brakowało, żeby doszło z tego powodu do wypadku.– Godzina 14, gmina Słubice, Studzieniec, hamowanie awaryjne, bo… na jezdni drzewo wyrwane z korzeniami i zerwana linia energetyczna – napisał pan Marcin, załączając zdjęcia. – Wiatrołom spadł 10 metrów przed moim samochodem – dodał.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, chociaż tragedia była o krok. – Jakbym jechał 20 km/h szybciej, to źle to by się skończyło. Jechałem z prędkością 60km/h przy ograniczeniu do 90km/h na obszarze niezabudowanym – mówi pan Marcin.

2 marca strażacy z OSP Słubice interweniowali także przy kolejnym powalonym na drogę drzewie, tym razem w miejscowości Świniary. Tam również drzewo zostało wyrwane z korzeniami.

Tymczasem IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na terenie województwa mazowieckiego, który ma występować w czwartek do godzin nocnych. Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, ale z porywami do 90 km/h, z zachodu. Lokalnie prognozowane są też burze.

Jak informuje spółka Energa, 2 marca na godz. 20.15 około 2.378 odbiorców było pozbawionych energii elektrycznej. Awarie prądu wystąpiły w płockim oddziale Energi w Regionie Ciechanów (Gmina Gzy, Miasto i Gmina Pułtusk, Grochy Serwatki, Gzy, Borza Nowa, Borza Strumiany) – przewidywany czas przywrócenia zasilania o godz. 22:30, oraz w Regionie Kutno (Miasto i Gmina Żychlin, Gmina Bielawy, Gmina Bedlno, Odolin) – przewidywany czas przywrócenia zasilania o godz. 23:45.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU