REKLAMA

Poznaliśmy ostatnią gwiazdę Reggaelandu

REKLAMA

Max Romeo dołącza do grona gwiazd, które wystąpią w czasie Reggaeland. Jamajczyk zastąpił Kena Boothe’a, który odwołał swoją europejską trasę koncertową. Wokalista dołączył do grona ponad 50 artystów płockiej imprezy. 

Na nadwiślanej plaży wystąpią m.in. Shaggy, Jahcoustix, Mellow Mood, The Selecter i St. Petersburg Ska-Jazz Review oraz czołówka polskich gwiazd (m.in. Jamal, Mesajah, Ras Luta). Max Romeo swoją przygodę z muzyką zaczął ponad pół wieku temu jako czternastolatek. W 1969 roku wydał pierwszy album „A Dream” z niezapomnianym singlem „Wet Dream”. Prawdziwą sławę przyniosła mu wydana w 1976 roku płyta „War ina Babylon”, z której pochodzi hit „Chase the Devil”. W kolejnych dekadach Romeo wykreował wiele przebojów, m.in. „Macabee Version”, „Jordan River” oraz „Deacon Wife”. Muzyk będzie headlinerem pierwszego dnia festiwalu. Na scenie zastąpi Kena Boothe’a, który odwołał swoją europejską trasę koncertową.

Headlinerem drugiego dnia Reggaelandu będzie Shaggy. To nie tylko jedna z największych gwiazd gatunków reggae i dancehall, ale także jedna z niewielu, która dotarła do szerokiego grona słuchaczy na całym świecie. Mimo że jest wierny jamajskim rytmom, sprzedaje miliony płyt, z których kilka uzyskało status platynowych, a nawet diamentowych w Stanach Zjednoczonych i krajach europejskich.

Europejską scenę muzyczną będą na festiwalu reprezentowali między innymi zespoły The Selecter, St. Petersburg Ska-Jazz ReviewMellow Mood oraz wokalista Jahcoustix. The Selecter to legenda europejskiego ska. Zespół obok Madness i The Specials był pionierem rozwijającej się w latach 80. sceny 2 Tone. Formacja z Coventry, na której czele stoi energetyczna czarnoskóra wokalistka Pauline Black, łączy melodyjne ska z punk rockiem, rocksteady i reggae. Rosyjska formacja St. Petersburg Ska-Jazz Review to podobny klimat co The Selecter. Grupę założyli w 2001 roku w Petersburgu muzycy Spitfire, słynnego rosyjskiego ska-punkowego bandu, we współpracy z członkami afro-karaibskiej grupy Markscheider Kunst. Mellow Mood to jedno z największych objawień europejskiej sceny reggae ostatnich lat. Prawdziwy boom na ich muzykę nadszedł wraz z wydanym w ubiegłym roku albumem „Well Well Well”. Wizytówką zespołu są bracia bliźniacy Jacob i L.O. Garzia. Z kolei obchodzący w tym roku dziesięciolecie działalności scenicznej Jahcoustix to jeden z najzdolniejszych europejskich twórców reggae młodego pokolenia. Jego ostatnia płyta „Crossroads” wydana w 2010 roku trafiła na pierwsze miejsce listy Amazon Reggae Sales Chart.Jednym z najważniejszych wykonawców sceny soundsystemowej Reggaelandu będzie Richie Stephens. To podwójny laureat Grammy. Nagrody zdobył wraz z grupą Soul II Soul, z którą występował we wczesnych latach 90. Stephens w czasie swojej kariery płynnie przemieszcza się pomiędzy różnymi gatunkami muzycznymi: reggae, ska, dancehall i r’n’b. Polską scenę reggae będzie reprezentować jej czołówka, m.in. Mesajah, Jafia Namuel, Jamal, Ras Luta, Tisztelet feat. Pablopavo i Diego Cichy Don, Transmisja.

W programie Reggaelandu znajduje się także pokaz filmu „Marley” który będzie można obejrzeć w kinie Przedwiośnie 12 lipca o godz. 14 i 16.30 oraz 13 lipca o godz. 16. Dodatkowo w trakcie trwania festiwalu będzie można zwiedzić Muzeum Mazowieckie, Muzeum Diecezjalne, Muzeum Żydów Mazowieckich oraz ZOO. We wszystkich placówkach obowiązuje bezpłatny wstęp po okazaniu opaski festiwalowej. Na festiwalowiczów czekają także darmowe wycieczki po Płocku.

Reggaeland 2013, plaża nad Wisłą, Płock, 12-14 lipca, 3-dniowy karnet z polem namiotowym w przedsprzedaży: 40 zł, www.reggaeland.eu

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU