REKLAMA

Poznaliśmy kolejne gwiazdy Audioriver. W Płocku wystąpi m.in. Little Dragon

REKLAMA

Organizatorzy Audioriver ogłosili kolejne gwiazdy, które wystąpią podczas tegorocznej edycji festiwalu. Na płockiej plaży pojawi się m.in. słynna grupa Little Dragon. Zespół zaprezentuje swoją najnowszą płytę. Towarzyszyć jej będą John Digweed, DJ Koze i Skalpel oraz relatywnie nowe twarze na scenie: Koven, Daniel Avery, Lakker live i Maribou State.

PowiązaneTematy

Szwedzka grupa Little Dragon to zespół grający muzykę z pogranicza popu, trip hopu, R&B i tanecznej elektroniki, mający na koncie trzy albumy oraz takie hity jak „Twice”, „Constant Surprises” czy „Ritual Union”. Podczas koncertu w Płocku grupa nie tylko zaprezentuje swoje największe hity, ale też promować będzie swój najnowszy album, dostępny od 12 maja.

Podczas Audioriver w Płocku wystąpi też zespół Skalpel, czyli chluba polskiego jazzu i elektroniki. Duet właśnie przygotowuje swój trzeci krążek i w tym roku zamierza dać w naszym kraju tylko kilka występów. Będą to koncerty wyjątkowe. Igorowi Pudło oraz Marcinowi Cichemu na scenie będą towarzyszyć Joanna Duda na klawiszach, Janek Młynarski na perkusji, a za wyjątkowe wizualizacje odpowiadał będzie VJ Spectribe.

Dwie kolejne gwiazdy to John Digweed i DJ Koze. To wielcy muzycy. Pierwszy z nich odpowiada za charakter i sławę progressive house’u na przełomie poprzedniej dekady, a drugi wydał przed rokiem świetny album „Amygdala”, który w zestawieniach najlepszych płyt 2013 umieściły takie redakcje, jak „Rolling Stone”, Resident Advisor i XLR8. – Bardzo się cieszymy, że John Digweed w końcu wystąpi na naszej plaży, bo to postać, która miała ogromny wpływ na gusta muzyczne niemal całej ekipy tworzącej Audioriver – powiedział Łukasz Napora, rzecznik prasowy festiwalu. – Co ważne, także dziś jego sety, produkcje i wszystko spod znaku wytwórni Bedrock jest najwyższej jakości i spodziewamy się wyjątkowego występu – dodał.

Kolejna czwórka artystów to wschodzące gwiazdy sceny. Koven swym debiutanckim singlem „More Than You” zawojowali scenę muzyki bassowej, a kolejne utwory tylko potwierdziły wielki talent duetu tworzonego przez producenta i wokalistkę.Daniel Avery także przedstawił się szerszej publiczności za sprawą utworu „Drone Logic” oraz albumu o tym samym tytule. Daniel jest rezydentem jednego z najlepszych klubów świata, czyli londyńskiego Fabric.

Wśród grona ogłoszonych dziś artystów znajdują się również Maribou State i Lakker. – To ci najmniej znani artyści, którzy jednocześnie tworzą najbardziej świeżo brzmiącą muzykę – mówi Napora. – Oba projekty to duety, oba poszerzają granice elektroniki. Pierwsi łącząc house, garage i niezwykłe melodie. Drudzy, poruszając się po zupełnie przeciwnej stronie: w mrokach nowoczesnego techno, charakterystycznego dla takich wytwórni, jak Stroboscopic Artefacts, Blueprint czy Killekill. Co ważne, 3 marca wydają bardzo dobrą EP-kę dla słynnej R&S Records – dodał.

Dzisiejsza ósemka to ostatnia porcja nazwisk, jakie organizatorzy podadzą przed podniesieniem ceny karnetów w dniu 10 marca (do 160 zł). Jeszcze przez dwa tygodnie można je dostać w salonach Empik i na www.audioriver.pl w promocyjnej cenie 130 zł za dwie noce na plaży.

Festiwal odbędzie się w dniach 25-27 lipca 2014. Dotychczas ogłoszeni artyści tegorocznej edycji to: Booka Shade live, Loco Dice, Dom & Roland, Max Cooper live i Special Request.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU