REKLAMA

Poznaliśmy kolejną gwiazdę Reggaelandu

REKLAMA

Organizatorzy festiwalu Reggaeland ujawnili kolejną gwiazdę, która wystąpi w lipcu na płockiej plaży. W naszym mieście swój pierwszy koncert w Polsce da Mo’Kalamity & The Wizards.

Mo’Kalamity pochodzi z Wysp Zielonego Przylądka, ale jako dziecko zmuszona była opuścić rodzinne strony. Wychowała się na przedmieściach Paryża i dziś jest nazywana „królową francuskiego roots”. Wokalistka pięknym, aksamitnym głosem śpiewa o ważnych problemach społecznych. Jej zespół The Wizards to naturalne korzenne reggae, przyprawione szczyptą jazzu i wzbogacone o brzmienie fletu poprzecznego.

Pierwsza płyta Mo’Kalamity & The Wizards Warriors of the Light ukazała się w 2007 roku, a dwa lata później kolejna. Krążek „Deeper Revolution” jest wyjątkowy, bo poświęcony ważnym problemom nowego tysiąclecia: m.in. nierównościom społecznym i przemocy wobec kobiet. – Na tym albumie, jak i zresztą w większości moich piosenek, zawarty jest apel o podjęcie działań by w końcu zmienić obecny stan rzeczy – powiedziała wokalistka.

W październiku 2013 roku ukazała się jej najnowsza, płyta „Freedom of the Soul”. Krążek spotkał się z dużym zainteresowaniem francuskich mediów i festiwali, a Mo’Kalamity jest dziś bez wątpienia jednym z najpiękniejszych kobiecych głosów na scenie reggae. Teraz grupa podbija europejskie sceny, lecz w Polsce wystąpi po raz pierwszy właśnie podczas Reggaelandu.Festiwal Reggaeland odbędzie się 11 i 12 lipca na plaży nad Wisłą w Płocku.

Fot.: Materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU