Poziom wody rośnie. Ewakuacja w Wyszogrodzie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Poziom wody w Wiśle na terenie powiatu rośnie. W ciągu trzech godzin podniósł się o średnio 20 centymetrów. W Wyszogrodzie wydano decyzję ewakuacyjną.

W związku z prognozowaną falą wezbraniową, która ma nadejść od strony Warszawy i wysokim stanem wody, który może osiągnąć 700 cm w Wyszogrodzie, starosta podjął decyzję o zakwaterowaniu na terenie powiatu specjalnych kompanii przeciwpowodziowych Państwowej Straży Pożarnej. Podobną decyzję podjął burmistrz Wyszogrodu, Mariusz Bieniek. Do kompanii, która zatrzymała się w tej miejscowości dołączą kadeci ze Szkoły Głównej Straży Pożarnej.

Wydano też pierwszą decyzję ewakuacyjną – dla mieszkanki Wyszogrodu, mieszkającej przy samej rzece. Kobieta odmówiła jednak opuszczenia swojego domu. Mieszkance Wyszogrodu dowieziono wodę i żywność.

Patrolowanie wałów przeciwpowodziowych gminy rozpoczęło się o godzinie 9. Prowadzą go jednostki OSP Rakowo i Drwały w dolinie Rakowo – Drwały oraz jednostka OSP Wyszogród w dolinie Chmielewo. Całodobowe dyżury pracują w systemie zmianowym. Łącznie, na każdej z nich, teren patrolować będzie dwunastu strażaków.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji