REKLAMA

Pożar w Nowym Duninowie. Przyczyna? Brak czyszczenia komina

REKLAMA

W niedzielę po południu w jednym z domów jednorodzinnych w Nowym Duninowie doszło do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym. Jak ostrzegają strażacy, do takich pożarów może dochodzić przy braku regularnego czyszczenia.

26 listopada o godzinie 16.25 jednostka OSP Nowy Duninów została zadysponowana do pożaru sadzy w przewodzie kominowym jednego z domów przy ul. Słonecznej w Nowym Duninowie.

PowiązaneTematy

– Po przyjeździe na miejsce, rota, wyposażona w Aparaty Ochrony Dróg Oddechowych, udała się do kotłowni, gdzie wygasiła oraz wyczyściła palenisko, druga natomiast udała się do wyłazu dachowego, aby od góry, przy pomocy specjalnego sprzętu, wyczyścić komin z płonącej sadzy – informują strażacy z OSP Nowy Duninów.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Płocku przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzili czy przewód spalinowy nie uległ rozszczelnieniu na jednej z kondygnacji budynku.

– To już kolejny w niedługim czasie pożar sadzy w przewodzie kominowym, do którego jesteśmy dysponowani. Mimo ostrzeżeń, wiele osób zapomina o regularnym czyszczeniu kominów, co powoduje zapłon sadzy, a co za tym idzie, ogromne zagrożenie. Jeśli nie w trosce o swoje mienie i życie, wyczyśćmy kominy w trosce o Świętego Mikołaja, który już niedługo będzie wkradał się do naszych domów właśnie przez komin, aby zostawić nam prezenty – z żartobliwym akcentem, lecz bardzo poważnie apelują strażacy.

Warto pamiętać, że niewielkim kosztem możemy zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.