Pożar w gminie Słubice

REKLAMA

Jak informuje OSP Słubice, 2 kwietnia doszło do pożaru traw w miejscowości Juliszew (gm. Słubice). Strażacy ostrzegają, że przy wyższych temperaturach łatwo o zaprószenie ognia, a pożary traw rozprzestrzeniają się bardzo szybko.

W niedzielę, 2 kwietnia, w godzinach popołudniowych doszło do pożaru w Juliszewie.

PowiązaneTematy

– Kiedy dotarliśmy na miejsce, zastaliśmy pożar, który objął teren kilku hektarów i rozprzestrzeniał się w różnych kierunkach – relacjonują strażacy z OSP Słubice. – W pierwszej kolejności rozwinięta została linia szybkiego natarcia i w ruch poszły tłumice – tłumaczą.

Pożar rozprzestrzeniał się na tyle szybko, że strażacy poprosili o wsparcie jeszcze jednego zastępu. Na miejsce przyjechał zastęp OSP w Gąbinie. Aby ugasić pożar, podane zostały trzy prądy wody, wylane zostały dwa zbiorniki wody. Mimo szybkiej akcji, spłonęło około 3,5 ha nieużytków, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.

– Przypominamy, pożary traw mogą się bardzo szybko rozprzestrzeniać. Każdy zauważony pożar należy bezwzględnie zgłaszać na numery alarmowe: 998 – numer alarmowy PSP lub 112 – ogólny numer alarmowy – ostrzegają strażacy.