REKLAMA

Pożar budynku w gminie Słubice. Powód: instalacja elektryczna [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Do poważnego pożaru doszło w sobotę rano w gminie Słubice. W jednym z budynków gospodarczych w miejscowości Bończa paliła się instalacja elektryczna. – Próby gaszenia pożarów instalacji elektrycznych na własną rękę mogą skończyć się tragicznie – ostrzegają strażacy.

Jak informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Słubicach, 4 lipca we wczesnych godzinach porannych dyżurny PSP Płock przekazał strażakom informację o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Bończa (gmina Słubice).

– Kiedy dotarliśmy na miejsce, stwierdziliśmy pożar instalacji elektrycznej jednego z budynków gospodarczych. Instalacja, mimo pożaru, nadal pozostawała pod napięciem. W celu eliminacji zagrożenia, użyty został główny wyłącznik prądu. Następnie pożar został stłumiony przy pomocy gaśnicy. Pomieszczenia budynku zostały sprawdzone i przewietrzone. Ponadto, obiekt został sprawdzony kamerą termowizyjną – relacjonują strażacy.Na miejsce zdarzenia przyjechały też zastępy z OSP w Gąbinie i JRG nr 2 PSP w Płocku oraz pogotowie energetyczne.

– Próby gaszenia pożarów instalacji elektrycznych na własną rękę mogą skończyć się tragicznie. W przypadku, kiedy dojdzie do takiej sytuacji, należy niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby i, o ile to możliwe, zlokalizować główny wyłącznik prądu – ostrzegają strażacy.

Fot. OSP Słubice
Fot. OSP Słubice
Fot. OSP Słubice
Fot. OSP Słubice
Fot. OSP Słubice
Fot. OSP Słubice

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU