ADVERTISEMENT

Pożar budynku. Policjanci ocalili mieszkańców

ADVERTISEMENT

W nocy z wtorku na środę policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zapobiegli wielkiej tragedii. Pomogli mieszkańcom płonącego domu.

Do zdarzenia doszło w nocy z 22 na 23 września, około godziny 3.10. Płoccy mundurowi, patrolując ul. Żyzną zauważyli, że z jednego z mieszkań w budynku socjalnym wydobywają się płomienie. Funkcjonariusze podeszli do budynku i stwierdzili, że wszyscy mieszkańcy śpią, ponieważ nikt nie zareagował na pożar.

PowiązaneTematy

Policjanci, używając sygnałów dźwiękowych oraz pukając w okna, obudzili mieszkańców budynku. Okazało się również, że korytarz w budynku już płonął, co uniemożliwiło przeprowadzenie ewakuacji korytarzem. W związku z tym, funkcjonariusze przystąpili do ewakuowania osób przez okna. Wśród ewakuowanych były dwie osoby niepełnosprawne.

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów, w budynku nikt nie zginął i żadna z osób nie doznała poważniejszych obrażeń. Wszyscy ewakuowani znaleźli tymczasowe schronienie w ogrzewanym autobusie Komunikacji Miejskiej.

Na tę chwilę przyczyny pożaru nie są znane. Policjanci zabezpieczają budynek i jeszcze dzisiaj na miejscu zdarzenia przeprowadzone zostaną jego oględziny przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa.

Przyczyny i okoliczności pożaru zostaną wyjaśnione w toku przeprowadzonego postępowania.