REKLAMA

Pożar budynku. Koczowali tam bezdomni

REKLAMA

W sobotnie popołudnie doszło do pożaru w gminie Słubice. Płonął budynek, który nie był zamieszkały, ale wewnątrz koczowali bezdomni. Na szczęście w chwili wybuchu pożaru, nikogo w budynku nie było.

Do pożaru budynku doszło 14 lipca w godzinach w miejscowości Piotrkówek (gm. Słubice).

– Na miejscu zastaliśmy wydobywający się gęsty dym, a chwilę później płomienie, które wychodziły przez okna i dach – relacjonują strażacy z OSP Słubice. – Do budynku nadal doprowadzona była energia elektryczna – tłumaczą.

Najpierw ratownicy w aparatach ODO sprawdzili pomieszczenia, które nie były objęte płomieniami. Następnie, po odłączeniu energii elektrycznej, rozpoczęli gaszenie pożaru. Na miejsce dotarły również zastępy z OSP w Gąbinie, JRG nr 2 w Płocku, policja oraz Pogotowie Energetyczne.

PowiązaneTematy

– Z ustaleń, jakie zostały poczynione na miejscu wynikało, iż budynek był niezamieszkały, ale jak to często w takich sytuacjach bywa, wewnątrz koczowiska urządzić sobie mogli bezdomni. Szczęśliwie w czasie, kiedy doszło do pożaru w budynku nie było nikogo – mówią strażacy.

Po ugaszeniu pożaru, strażacy przelali wodą spalone elementy budynku i jego wyposażenia. Częściowo zdemontowana została również podłoga z desek oraz pokrycie dachu, a budynek sprawdzono również przy pomocy kamery termowizyjnej.