REKLAMA

Powstanie Centralne Laboratorium Mechaniki i Budownictwa w Płocku

REKLAMA

Już niebawem w Płocku powstanie Centrum Laboratorium Mechaniki i Budownictwa Politechniki Warszawskiej. Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisał dziś rektor PW i marszałek Adam Struzik.

Płocka filia Politechniki Warszawskiej stawia na innowacje. Przekonywali o tym podczas piątkowej konferencji prasowej prorektor PW, Janusz Zieliński. Przejawem tego będzie Centrum Laboratorium Mechaniki i Budownictwa, które już niebawem powstanie w Płocku.

– To nie byłoby możliwe bez wsparcia finansowego, jakie otrzymaliśmy – mówił podczas spotkania z dziennikarzami prof. Zieliński. – Dziękuję szczególnie urzędowi marszałkowskiemu – dopowiedział.

A było za co dziękować. Decyzją zarządu Mazowsza, projekt budowy centrum otrzyma 3,5 mln zł z unijnej kasy. – Tu skorzystają nie tylko naukowcy, ale też przedsiębiorcy – podkreślał marszałek Adam Struzik. – Jak usłyszeliśmy przed chwilą, dzięki projektowi powstanie laboratorium z niezbędnym zapleczem do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych – przekonywał zebranych.

I faktycznie, w ramach centrum firmy będą mogły zarówno zlecać przeprowadzenie specjalistycznych badań naukowcom, jak też przeprowadzać je samodzielnie, korzystając z infrastruktury laboratorium na zasadzie wynajmu. Sprzęt będzie bowiem na miejscu.Laboratorium powstanie w oparciu o potencjał badawczy i kadrowy Instytutu Inżynierii Mechanicznej i Instytutu Budownictwa. Będzie wyposażone w m.in. mikroskop elektronowy, mikroskop matalograficzny z kamerą cyfrową, analizator i rejestrator jakości zasilania energią elektryczną, twardościomierz uniwersalny i mikrotwardościomierz, drukarkę 3D czy też piec laboratoryjny.

Umowę o dofinansowanie już podpisano, a prace mają rozpocząć się wkrótce. Całkowita wartość projektu to ponad 4,6 mln zł.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Ja says:

    Ja. Jak to? Przecież pan Zieliński robił zebranie z pracownikami w ubiegłym tygodniu i oznajmił ze Płocka filie zamykają. To dla kogo to laboratorium?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU