Powstaną nowe drogi na Podolszycach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak podaje Urząd Miasta Płocka, w tym roku rozpocznie się budowa nowego odcinka ulicy Czwartaków oraz ulicy Swojskiej na Podolszycach. W tegorocznych planach inwestycyjnych przewidziano też kolejny etap budowy ul. Górnej na osiedlu Wyszogrodzka.

Ratusz obiecuje, że fragment ul. Czwartaków, łączący rondo przy Auchan z ul. Swojską i Pałacową, zostanie wybudowany jeszcze w tym roku. – Ten krótki odcinek drogi będzie miał istotne znaczenie dla mieszkańców osiedla domów zlokalizowanych w rejonie ulic Synów Pułku, Kombatantów i Swojskiej – podaje Konrad Kozłowski z Zespołu ds. Medialnych UMP. – Dzięki niej mieszkańcy osiedla będą mogli dojechać do swoich posesji także od strony południowej zjeżdżając z ronda w al. Jana Pawła II w nowy odcinek ul. Czwartaków i dalej w ul. Swojską, której budowa jest w tegorocznych planach ratusza – dodaje.

Inwestycje na Podolszycach zakładają budowę ulic wraz z brakującą infrastrukturą. Środki na ten cel zostały już zabezpieczone w budżecie miasta. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja przetargowa. Konkretne prace mają wystartować wiosną i powinny zakończyć się po wakacjach 2014 r.

Przedłużenie ul. Czwartaków jest także etapem budowy drogi łączącej al. Jana Pawła II z istniejącym wiaduktem nad Trasą Popiełuszki i dalej ulicami na osiedlu Wyszogrodzka (Górna, Filtrowa oraz nowo projektowanymi) z centrum Płocka. W tym roku rozpocznie się opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy łączników: Czwartaków – Graniczna – Centrum i Graniczna – Centrum – Górna po obu stronach Trasy Popiełuszki. Planowana jest także realizacja kolejnego odcinka ulicy Górnej od Granicznej do Filtrowej. Na ten cel ratusz zabezpieczył 1,7 mln złotych.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji