REKLAMA

Powstał płocki komiks. Będzie rozdawany w szkołach

REKLAMA

„Wisła i Płotek na patrolu” to komiks, który ma uświadomić dzieciom, jak ważne jest jego bezpieczeństwo. Pomysłodawcami książeczki edukacyjnej był Urząd Miasta Płocka i Komenda Miejska Policji w Płocku.

W Urzędzie Miasta Płocka 6 maja odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Nowakowskiego z Komendantem Miejskim Policji w Płocku insp. Mariusz Kryszkowskim. Okazją było wydanie komiksu profilaktycznego „Wisła i Płotek na patrolu”, który powstał we współpracy urzędu z komendą.

PowiązaneTematy

fot. Komenda Miejska Policji w Płocku

Prezydent na ręce szefa płockich policjantów przekazał książeczki edukacyjne, które będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy podczas spotkań profilaktycznych z uczniami najmłodszych klas szkół podstawowych w Płocku.

fot. Komenda Miejska Policji w Płocku

Komiks jest świetnym materiałem edukacyjnym, którego głównymi bohaterami są sierżant Anna Wisła i starszy posterunkowy Tadeusz Płotek.– Treści zamieszczone w komiksie poruszają tematy bezpieczeństwa w drodze do szkoły, niebezpieczeństw w cyberprzestrzeni, przemocy rówieśniczej i w rodzinie, narkotyków i używek – wyjaśnia Komenda Miejska Policji w Płocku.

fot. Komenda Miejska Policji w Płocku

Więcej informacji o komiksie policjanci przekażą tuż po wakacjach, gdyż wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego płoccy funkcjonariusze będą spotykać się z uczniami i uczyć zasad bezpieczeństwa. Do tej edukacji posłuży właśnie komiks „Wisła i Płotek na patrolu”.

fot. Komenda Miejska Policji w PłockuREKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 1

  1. co says:

    Zebry przed kościołem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
  • %d bloggers like this: