Powołano nowych wicewojewodów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zdzisław Sipiera, który sam niedawno został wojewodą mazowieckim, w imieniu premier Beaty Szydło wręczył dziś nominacje swoim zastępcom. 

Pierwszym wicewojewodą mazowieckim został Sylwester Dąbrowski. Absolwent administracji na Uniwersytecie Warszawskim, w przeszłości był m.in. wójtem gminy Mińsk Mazowiecki (1997-98 i 2001-2010), radnym i wiceprzewodniczącym rady tej samej gminy. W latach dziewięćdziesiątych był współtwórcą Porozumienia Centrum w województwie siedleckim, a także pierwszym przewodniczącym Klubu Gazety Polskiej w Mińsku Mazowieckim. Ostatnio, od 2011 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Mieni. Jest członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość, szefem jej struktur w Mińsku Mazowieckim.

Drugim wicewojewodą mianowany został natomiast Artur Standowicz, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2007 roku pełnił funkcję dyrektora kancelarii prezydenta Radomia. Wcześniej był asystentem wojewodów: Tomasza Kozińskiego, Wojciecha Dąbrowskiego oraz Jacka Sasina.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji