REKLAMA

Poważny wypadek w gminie Drobin. Kierowca zakleszczony w pojeździe

REKLAMA

W czwartek rano w miejscowości Psary doszło do wypadku. Strażacy musieli uwalniać osobę kierującą z samochodu, na miejsce wezwano również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Do zdarzenia doszło 13 czerwca około godz. 6.30 w miejscowości Psary, na drodze krajowej nr 60.

– Po dojeździe na miejsce zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia, uwolniliśmy osobę, która znajdowała się w pojeździe i przekazaliśmy załodze ratownictwa medycznego, po czym dostaliśmy informację, że jest potrzeba transportu przez LPR – informują strażacy z OSP Drobin. – Zabezpieczyliśmy prowizorycznie lądowisko i pomogliśmy w transporcie poszkodowanego – wyjaśniają strażacy.

Jak dodają, w zdarzeniu brał udział jeden samochód osobowy, jedna osoba została poszkodowana.

PowiązaneTematy

Informację potwierdza płocka policja.

– O godzinie 6.30 w miejscowości Psary (gm. Drobin) doszło do wypadku – mówi sierż. sztab. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Kierujący pojazdem marki BMW 21-letni mieszkaniec powiatu płockiego, z nieznanych przyczyn zjechał na lewe pobocze, po czym uderzył w drzewo. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala – wyjaśnia Krystyna Kowalska.

Strażacy z OSP Drobin dziękują osobie postronnej, która do przyjazdu straży zachowała zimną krew i stabilizowała odcinek szyjny poszkodowanego mężczyzny.

W działaniach oprócz OSP Drobin, brały udział dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.