REKLAMA

Potrzebny jest wózek inwalidzki dla 15-letniej Julii. Pomożecie?

REKLAMA

Ciężko chora Julia potrzebuje specjalnego wózka. Płocki WOPR wraz z Miejskim Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej chcą pomóc dziewczynce i zebrać niezbędne fundusze na zakup.

15-letnia Julia Pietrzak jest dręczona wieloma chorobami. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, osteoporozę, a także na wyjątkową ciężką chorobę, nazywaną rybią łuską pęcherzową. Każdy dotyk sprawia dziewczynce bardzo duży ból oraz pozostawia bolesne i dotkliwe rany. Choroba przyjęła wyjątkowo ciężką postać, powodując oddzielanie się naskórka, a w konsekwencji cierpienie podobne do wylanego na skórę wrzątku. Choroba jest bardzo rzadka, ma podłoże genetyczne, a w Polsce choruje na nią tylko kilkoro dzieci.

PowiązaneTematy

fot. WOPR Płock

Dajmy dziecku nadzieję…

Julia jeździ na wózku inwalidzkim, wymaga nieustającej i specjalistycznej opieki oraz rehabilitacji. Wszystkie te działania utrudnia dodatkowo połączenie wielu chorób, którymi dotknięta jest dziewczynka.

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o. o. (MZGM) wraz z Rejonowym Płockim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (WOPR Płock) organizują zbiórkę na specjalny wózek inwalidzki, który ma pomóc dziewczynce w funkcjonowaniu. Wózek ma pozwalać nie tylko na przemieszczanie się, ale też nieco łagodzić ból przy wsiadaniu i wysiadaniu co jest wyjątkowo ważne. Zakup wózka to koszt 20 tys. zł.– Szanowni Państwo, dajmy Julii nadzieję na lepsze życie, pomagając przy zakupie wózka inwalidzkiego – apeluje płocki WOPR.

WOPR wystawił na portalu aukcyjnym szereg aukcji z wyjątkowymi przedmiotami, wśród których znajdują się:

  • koszulka z autografem Kamila Stocha,
  • kurtka z autografem Marka Dąbrowskiego z DAKARU,
  • zdjęcia z autografami piłkarzy reprezentacji Polski,
  • bidon kolarski z autografem Michała Kwiatkowskiego,
  • piłka do kosza z autografem Marcina Gortata,
  • koszulka „Wisły Płock” z autografami piłkarzy.

To nie wszystkie przedmioty, jakie można wylicytować, pełną listę aukcji można znaleźć pod TYM LINKIEM. Do końca licytacji pozostało jeszcze tylko 8 dni. Szczegóły akcji znajdziecie na PROFILU WYDARZENIA.