REKLAMA

Potrącenie seniora. Mężczyzna w ciężkim stanie

REKLAMA

Do jednego wypadku i 29 kolizji doszło w miniony weekend na drogach Płocka i powiatu płockiego. Policjanci zatrzymali aż 6 nietrzeźwych kierowców.

Do wypadku doszło w sobotę, 8 czerwca około godz. 15.35 w Płocku na ul. Gałczyńskiego.

– Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący samochodem BMW, 24-latek z Wałbrzycha, w trakcie wykonywania manewru cofania, uderzył w zaparkowany pojazd seat cordoba, który następnie uderzył w stojącego przy nim mężczyznę, 72-letniego płocczanina – mówi sierż. sztab. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Potrącony z obrażeniami ciała, w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Kierujący BMW był trzeźwy – dodaje.

Na drogi Płocka i powiatu płockiego w miniony weekend wyjechało również sporo nietrzeźwych kierowców. Zostali zatrzymani w sobotę w Płocku na ul. Rybaki i Dobrzyńskiej oraz w Maszewie Dużym (gm. Stara Biała) i Bądkowie Podlasiu (gm. Brudzeń Duży). W niedzielę natomiast kierowców na podwójnym gazie zatrzymano w Płocku na ul. Otolińskiej i w miejscowości Rudowo.

PowiązaneTematy

W weekend doszło także do kradzieży. W Płocku przy ul. Tysiąclecia, w nocy z 7 na 8 czerwca włamano się do kiosku Ruch, z którego skradziono papierosy, bilety Komunikacji Miejskiej i pieniądze. Wartość strat wyniosła 28300 zł.

8 czerwca również w Płocku, przy Al. Kobylińskiego, usiłowano włamać się do lodziarni. Wartość uszkodzenia spowodowanego włamaniem to 3500 zł.

Gdzie radar?
10 czerwca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służby w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem w godz. 5-13 na terenie miasta Płocka.