REKLAMA

Potrącenie rowerzysty w Płocku. Wjechał tuż przed samochód

REKLAMA

W czwartek późnym popołudniem otrzymaliśmy informację o zdarzeniu na ul. Dobrzykowskiej w Płocku. Jak się okazało, doszło do potrącenia rowerzysty.

Informację o zdarzeniu drogowym przekazał nam 21 stycznia przed godz. 18 czytelnik.

– Na ul. Dobrzykowskiej, tuż za zjazdem z Ronda 19 pp Odsieczy Lwowa w stronę Radziwia, stoją trzy radiowozy i auta na światłach awaryjnych. Wygląda na potrącenie – przekazał nam kierowca, który zmuszony był zawrócić, ze względu na zablokowaną drogę.

Jego przypuszczenia okazały się słuszne.– 61-letni rowerzysta wjechał na drogę tuż przed nadjeżdżający pojazd marki Renault – wyjaśniła mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji. – Rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierująca renault była trzeźwa – dodała.

Obecnie ruch w miejscu zdarzenia odbywa się bez utrudnień.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 8

 1. Kierowca i rowerzysta says:

  Na czole sobie próg zwalniajacy. Sam słyszałem i widziałem jak ojciec z synem ( 11lat ) jechali ba rowerach uważam że bardzo szybko, jechali obok siebie i w momencie gdy zbliżali się do przejścia dla pieszych z drogą rowerową to syn zaczął zwalniać A ojciec do niego i po co zwalniasz i tak mamy pierwszeństwo….. wręcz go opierd….ł że zwalnia. Przepisy przepisami ale trochę rozwagi z każdej ze stron przyda się napewno. Ciekawe czy jak by nie daj boże by potrącił go kierowca i zabił to też by robił synowi awanturę że zwalnia przed zbliżaniem się do ulicy. Czasem sekundy mają ogromne znaczenie

 2. Ok says:

  Sok tania trzeba wykonać na drogi

 3. Kierowca says:

  Prawo. Ty te przepisy to wsadz sobie w dupe.

 4. prawo says:

  Art. 27. [Obowiązki kierującego pojazdem wobec rowerzystów]
  1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe.
  1a. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.

 5. Kierowca i rowerzysta says:

  Dokładnie nasze mądre głowy w rządzie weźcie coś zróbcie bo już i tak z tego co podajecie w mediach jest dużo trupów, dołożyć jeszcze tych co wjeżdżają na przejście dla pieszych rowerzystów to i wojen nie trzeba. Szkoda słów A wystarczy tylko znak stop dla rowerzystow przed każdym przejściem dla pieszych z drogą rowerową i stojący od czasu do czasu nieoznakowany samochód policji i nagrywać delikwenta rowerowego i wlepiac mandaty nie tylko kierowcom. Pozdrawiam kierowców uwazajacych na debi….li rowerzystów którzy chociaż nie zwolnią przed przejazdem na pasach.

  • Andy says:

   a może lepiej stop, lub progi zwalniające dla samochodów przed skrzyżowaniami z drogą dla rowerów lub przejściami, wtedy kierowca musiałby zwolnić i się rozejrzeć….a nie czekaj…przecież przepisy mówią że i tak musi….

 6. Kierowca says:

  Piesi i rowerzyści to święte krowy teraz. Należy zmienić przepisy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU