REKLAMA

Potrącenie rowerzysty. 16-latek w szpitalu

REKLAMA

W miniony weekend doszło do jednego wypadku, 16 kolizji w Płocku i 5 w powiecie płockim. Niestety, zatrzymano aż 9 kierowców, a 25 osób doprowadzono do izby wytrzeźwień.

Do wypadku doszło 29 marca około godz. 17.40 na ul. Osiedlowej w Brudzeniu Dużym.

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem, 36-letni mężczyzna z powiatu płockiego, nie dostosował prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze i uderzył w kierującego rowerem 16-latka z powiatu płockiego – informuje sierż. sztab. Marta Lewandowska, rzecznik płockiej policji.

Rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący byli trzeźwi.

30 marca w Płocku przy ul. Królewieckiej doszło natomiast do kradzieży. Z niezamkniętego pojazdu zabrano neseser oraz laptopa, wartość strat wyceniono na 7 tys. zł.

W weekend zatrzymano także aż 9 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy z promilami we krwi jechali w Płocku na ul. Sienkiewicza, al. Piłsudskiego, ul. Wyszogrodzkiej i ul. Gałczyńskiego oraz w miejscowościach: Dłużniewo, Maszewo Duże, Umienino, Staroźreby i Reczyn.– Tylko podczas minionego weekendu, policjanci płockiej komendy zatrzymali aż 9 kierujących, którzy znajdowali się w stanie nietrzeźwości – potwierdza sierż. sztab. Marta Lewandowska. – W niedzielę jednym z nietrzeźwych okazał się 37-letni kierujący motocyklem, który poruszał się swoją yamahą, mając blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany przez płocką drogówkę na ulicy „Na Skarpie” – dodaje.

Wszyscy zatrzymani kierowcy muszą liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami. Grozi im wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet pozbawienie wolności. – Policjanci przypominają, że nie ma taryfy ulgowej, dla tych, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę! – podkreśla rzecznik płockiej policji.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku w sobotę, 30 marca około godz. 18.35 na ul. Popłacińskiej zatrzymali 21-letniej kierującej volkswagenem prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 58 km/h.

1 kwietnia natomiast policjanci płockiej drogówki prowadzić będą działania pn. „Prędkość”. Jak sama nazwa akcji wskazuje, mundurowi skupią się głównie na tych kierowcach, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. Zafirek says:

  Oczywiście smogu nie ma jak się ma kasę w tym kraju wszystko można kupić

 2. Yty says:

  Kto może powinien uciekać z tego zasyfialego miasta.

 3. Anonim says:

  Mój sąsiad za ściany też puścił coś na zrzut. Było słychać we wszystkich sąsiednich mieszkaniach.

 4. Przykromi says:

  Wczoraj o godzinie 20 było gorzej duży ogień i ogromny czarny dym bałam się myślałam,że trzeba uciekać tak źle wyglądało:(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU