REKLAMA

Potrącenie pieszego w Bielsku. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia

REKLAMA

To zdecydowanie nie był spokojny weekend dla policji. Na terenie powiatu płockiego doszło do dwóch wypadków i 12 kolizji, w Płocku do 16 kolizji, a za kierownicę zdecydowało się wsiąść aż 4 nietrzeźwych kierowców.

Do pierwszego z wypadków doszło w sobotę, 1 lutego około godz. 20 w Bielsku na ul. Drobińskiej.

– Policjanci, wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący nieustalonym pojazdem nie ustąpił pierwszeństwa 20-latkowi z powiatu płockiego, który przechodził przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną, potrącił go, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Drobina – informuje mł. asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Pieszy z obrażeniami ciała nie zagrażającymi życiu i zdrowiu przewieziony został do szpitala. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnie ostrożności w rejonach przejść dla pieszych, a przede wszystkim o zdjęcie nogi z z gazu.Drugie zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 2 lutego około godz. 17 w miejscowości Parzeń (gm. Brudzeń Duży).

– Według wstępnych ustaleń policjantów, wykonujących czynności na miejscu zdarzenia, kierujący rowerem 52-latek z powiatu płockiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej i doprowadził do zderzenia z pojazdem ford focus, kierowanym przez 50-latka, również mieszkańca powiatu. W wyniku zdarzenia, rowerzysta został przewieziony został do szpitala – wyjaśnia mł. asp. Krystyna Kowalska.

Na drogach w miniony weekend ponownie pojawiło się sporo nietrzeźwych kierowców. Policjanci zatrzymali potencjalnych morderców 31 stycznia w Płocku na ul. Chemików oraz 1 lutego w Płocku na ul. Gałczyńskiego i Dobrzykowskiej, a także w miejscowości Opatówiec (gm. Staroźreby).

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU