REKLAMA

Potrącenie na przejściu dla pieszych i wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach… [FILMY]

Kierowcy po Płocku

REKLAMA

Nasz czytelnik przesłał aż trzy filmiki, obrazujące brak lub lekceważenie wiedzy o przepisach, dotyczących wyprzedzania pojazdów. Na Stop Cham natomiast kolejna akcja z ronda „dzwon”, mamy też filmik z potrącenia pieszego w Płocku.

Cykl „Kierowcy po Płocku” zdecydowanie poszerza się. Nasz czytelnik przesłał trzy zarejestrowane przez siebie sytuacje na drogach Płocka i powiatu płockiego.

– Przesyłam filmy do waszej galerii „ludzi mocno spieszących się”. Może to nie „kierowcy po Płocku”, ale bardzo blisko – napisał czytelnik.

Pierwsza sytuacja dotyczy wyprzedzania na ul. Harcerskiej w Płocku, gdzie kierowca taxi postanowił wyprzedzić na przejściu dla pieszych, przecinając podwójną ciągłą linię.

Kolejna akcja została zarejestrowana w Maszewie Dużym, gdzie kierowca również wyprzedzał w niedozwolonym miejscu.Na wyprzedzanie na podwójnej ciągłej zdecydował się też kolejny kierowca, tym razem w miejscowości Srebrna (na drodze wojewódzkiej 559).

Słynne Rondo Wojska Polskiego znów było za trudne dla jednego z kierowców, który postanowił przejechać przez nie na czerwonym świetle… Tę sytuację znajdziecie ok. 6.20 minuty w 611 odcinku Stop Cham.

Na koniec potrącenie mężczyzny, który przechodził przez przejście dla pieszych na ul. Kolegialnej w Płocku.

Jeśli zarejestrowaliście podobne zdarzenia na terenie Płocka i powiatu płockiego, dajcie nam znać – będziemy publikować takie filmy, aby zwrócić uwagę na problem nieprawidłowego zachowania kierowców na drogach. Filmiki możecie przesłać w wiadomości prywatnej na naszym Facebooku lub np. wysyłając link na nasz KONTAKT do filmu zamieszczonego na wetransfer.com.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

 1. Felek says:

  #NalezySie zastanowić czy dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie nowych przepisów od czerwca. To bedzie masakra na drogach, dzieciaki zaczną wakacje, chyba mało służbie zdrowia obowiązków.

  • Zwykły ludek says:

   To jest totalnie durne rozwiązanie. Za Odrą tak jest że pieszy ma pierwszeństwo ale tylko na przejściach, które są w ścisłym centrum , starówce gdzie ograniczenia są do 30 km/h. I tak np w Cottbus są bodajże 3 takie przejścia na całe miasto. Pozostałe są z sygnalizacją , bądź tzw „brud” , w którym pieszy może przejść przez jezdnię ale absolutnie nie ma pierwszeństwa i musi uważać na swoje życie. Filmik o tym znajdziecie jutu bije. Film nagrany z półgodzinnej przejażdżki po mieście z narracja po polsku oczywiście. Gdyby u nas było to np koło Sądu, UM, między oscieznymi kamienicami to ok. Ale np na 3 pasmowej Piłsudskiego? W całej UE nie spotkałem się z takim przejściem dla piechura na tak ruchliwej ulicy o 2, 3 i więcej pasach ruchu bez sygnalizacji świetlnej. Od czerwca będą się podnosić statystyki potrąceń i spowolnienia natężenia ruchu drogowego. Ponadto wystarczy że ktoś jedzie sąsiednim pasem równo z nami i nagle specjalnie przyhamuje przed przejściem i…robi nam w gratisie wyprzedzanie bezpośrednio przed lub na przejściu. Nie wiecie o tym? To się kiedyś dowiecie. 500 set to kosztuje.

 2. kierownik says:

  Ten pieszy to ma głowę chyba po to, aby deszcz nie padał do szyi. Gdyby się rozejrzał, to by zareagował, a tak idzie jak na ścięcie. Dlatego, czy masz pierwszeństwo czy zielone czy jesteś na pasach stosuj zasadę ZOZ – Zasada Ograniczonego Zaufania. Wtedy może dożyjesz starości.

  • kurcze pieczone says:

   No to fakt, ciekawe co będzie po 1 czerwca, czy szpitale wyrobią z ilością potrąconych po zmianie przepisów. Z drugie strony może będzie mniejszy ruch jak znaczna część kierowców odda prawko

  • Js says:

   Popieram, pieszy idzie jakby miał klapki na oczach

  • Opiekunka 🤔 says:

   Zasada ograniczonego zaufania dotyczy takze kierowców!! Zbliżasz się do przejścia, to zwolnij, a nie widząc pieszego na pasach zmieniasz pas do jazdy i do PRZODU!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU